sledovatstiahnut

V sobotu 15. října začne Donizettiho tragickou operou Anna Boleynová již pátá sezóna přímých satelitních přenosů z newyorské Metropolitní opery do českých kin. Přenosy populární série Metropolitan Opera: Live in HD jsou vysílány živě ve vysokém obrazovém HD rozlišení a prostorovém zvuku 5.1. Aerofilms ale připravilo i přenosy z baletu, koncerty vážné hudby i z národního divadla v Londýně.

Za předchozí čtyři roky si u nás tento projekt vydobyl stabilní návštěvnickou základnu a vynikající renomé a spolu s filmy ve formátu 3D byly operní přenosy také významným impulzem pro digitalizaci kin v České republice.

Z jediného žižkovského kina Aero, které v prosinci 2007 přenosy v ČR zahájilo, se počet participujících kin u nás rozrostl na současných 23 kinosálů ve 20 městech a to od Plzně po Zlín či od Jablonce po České Budějovice. Celosvětově bude v nadcházející sezóně Met: Live in HD k vidění ve více než 1600 kinosálech v 54 zemích. Nově se začne vysílat například do Ruska, Izraele, Číny, Maroka nebo Slovinska.

Mimo řady přímých přenosů operních a baletních představení společnost Aerofilms již druhým rokem přináší speciální projekt přenosů koncertů vážné hudby s názvem CLASSIC GOES CINEMA. Po koncertech Berlínských filharmoniků s Renée Fleming a Vídeňských filharmoniků s Gustavo Dudamelem Aerofilms chystá přímý přenos Silvostrovského gala, koncertu Berlínských filharmoniků s uznávaným ruským klavíristou Jevgenijem Kissinem.

Dále jsou připraveny přenosy projektu Balet v kině první 3D balet na světě — Giselle z Mariinského baletu v Petrohradě. Druhou sezónou budou pokračovat přímé přenosy klasických titulů z Bolšoj baletu v Moskvě. Nově bude baletní nabídka rozšířena o dva záznamy z Královského baletu v Londýně.

Komentáre

comments

Category:

Trailery