sledovatstiahnut

Králova zahradnice (2014)

kralova zahradnice

Králova zahradnice (2014) online film
Sabine De Barra (Kate Winslet), žena živiaca sa ako kvetinárka a záhradníčka je nečakane poctená životnou úlohou. Má vytvoriť zlatom lemovanú záhradu vo Versailles, ktorá by sa tvorila srdce celej kompozície a stala sa tak centrom dvora kráľa Ľudovíta XIV (Alan Rickman). Dokáže zvládnuť túto náročnú výzvu, prekonať tiene svojej minulosti a zabezpečiť budúcnosť pre seba a muža, ktorého miluje?
Ve svém druhém režijním zářezu hraje Alan Rickman francouzského krále Ludvíka XIV., který zrovna dokončuje budování zámku ve Versailles a především jeho legendárních okolních zahrad. Jako, řečeno dnešním jazykem, „zahradní architektka” nastupuje nebojácná Sabine (Kate Winslet), která má spolu s Andrém Le Nôtre vytvořit zahrady „dosud neviděné krásy”. Intriky u dvoru, břitké dialogy, neotřelé pojetí výpravy kostýmního filmu i historie společensky nepřijatelných citů a ambicí
Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal.

Komentáre

comments