sledovatstiahnut

NEW CZECH COMEDY (2011)
V nové komedii Jiřího Vejdělka je hercovou filmovou tchyní Simona Stašová, tchánem Bolek Polívka a manželkou Petra Hřebíčková. Titul novinky vznikl dříve než scénář, při besedách s diváky předešlého filmu, kteří se režiséra ptali, zda nenatočí i Muže v pokušení. “Odpovídal jsem, že muži nebývají v pokušení, leda v naději, a protože to lidi vždycky rozesmálo, začal jsem tentokrát od titulu. Přidat pak k němu nějakých sto stránek příběhu už byla hračka,” žertuje Vejdělek. Postavy jsou rozdílné, společný je žánr slibující pobavení, o něž jde vám, ale nejen pobavení, o což jde zase nám,” shrnul Macháček, jejž prý čeká “kaskáda náročných milostných scén, zásadně bez záskoku”.
Macháčkův hrdina totiž dostane od svého tchána v podání Bolka Polívky chlapskou radu: nevěra je základem šťastného manželství, jinak se žena začne nudit. Poučka, jíž se Polívkův bonviván po celý život nadšeně řídí, se jeho zeti zprvu příčí — ale pak ji pod tchánovým zkušeným velením uplatní, čímž se herecká sestava rozroste o Evu Kerekésovou. A nad všemi bdí Macháčkova filmová tchyně a Polívkova manželka Simona Stašová.
“Jsem moc vděčná za roli, která fandí mužům. Je to ženská, jakou bych sama chtěla být, ale moc mi to nejde. Takže si hraju svůj sen,” těší se Stašová, která Vejdělkův humor srovnává s vtipem amerického dramatika Neila Simona: “Je to sranda, ale hlubší sranda.”
Po Ženách v pokušení a Mužích v naději se nabízí, aby Vejdělek završil “trilogii” dejme tomu filmem Děti v pubertě. A kupodivu to neodmítá: “Už můj první školní film na FAMU jménem Sladkosti, u nějž jsem se seznámil se Simonou Stašovou, líčil právě přechod mezi dětstvím a dospíváním. Takže sice nevím kdy, hned po Mužích v naději to asi nebude, ale jednou si mě tohle téma určitě znovu najde,” věří “milionový” filmař Vejdělek.

Komentáre

comments

Category:

Trailery