sledovatstiahnut

http://www.totalfilm.cz | V hlavních rolích výpravného sci-fi thrilleru „NA HRANĚ ZÍTŘKA” režiséra Douga Limana („Agent bez minulosti”, „Pan a paní Smithovi”) se představí na Oscara nominovaný Tom Cruise (filmová řada „Mission Impossible”, „Collateral”, „Jerry Maguire”) a Emily Blunt („Ďábel nosí Pradu”, „Správci osudu”).
Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Žádná armáda na světě se nevyrovná rychlosti, brutalitě a zdánlivé předvídavosti vyzbrojených mimických bojovníků a jejich velitelům s telepatickými schopnostmi. Nyní však armády celého světa spojily své síly a vzepjaly se k poslednímu útoku proti mimozemským hordám. Jsou si vědomi, že je to jejich poslední šance.
Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu.
S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cage a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.
Mezinárodní obsazení dále tvoří Bill Paxton („Vetřelci”, seriál HBO „Velká láska”), Dragomir Mrsic („Snadný prachy 2″), Charlotte Riley (TV seriál „World Without End”), Jonas Armstrong (seriál BBC „Robin Hood”) a Franz Drameh („Útok na věžák”).
Režisérem snímku je Doug Liman, autory scénáře jsou Dante Harper, Christopher McQuarrie a Joby Harold. Scénář vznikl na motivy úspěšného románu All You Need is Kill Hiroshiho Sakurazaky. Producenty filmu jsou Erwin Stoff („Zrození šampióna”, „Já, legenda”), Gregory Jacobs („Nákaza”) a Jeffrey Silver („300: Bitva u Thermopyl”), výkonnými producenty jsou Jason Hoffs, Tom Lassally, Doug Liman, Dave Bartis, Joby Harold, Hidemi Fukuhara a Bruce Berman a koproducenty jsou Kim Winther a Tim Lewis.
Natáčecí tým filmu o filmu tvoří držitel Ceny Akademie kameraman Dion Beebe („Gejša”), filmový architekt Oliver Scholl („Jumper”, „Den nezávislosti”), vedoucí střihu James Herbert („Sherlock Holmes”, „Sherlock Holmes: Hra stínů”), kostýmní návrhářka Kate Hawley (připravovaný film „Pacific Rim”) a na Oscara nominovaný vedoucí vizuálních efektů Nick Davis („Temný rytíř”).
„NA HRANĚ ZÍTŘKA” je první snímek, který byl natočen v nově otevřených filmových studiích Warner Bros. Studios Leavesden.
Premiéra do českých kin se chystá 5. června 2014. Distributorem filmu je Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company, a na vybraných územích Village Roadshow.

Komentáre

comments

Category:

Trailery