sledovatstiahnut

Píseň moře / Pieseň mora (2014)

piesen mora,pisen more

Píseň moře / Pieseň mora (2014) online film
V bájnej krajine starých Keltov žije v osamelom majáku otec s dcérou a synom. Ich život sa obráti hore nohami, keď sa ukáže, že dievčatko je poslednou z tuleních víl. Len ona môže starobylou piesňou mora zachrániť všetky rozprávkové bytosti. Nádherne animovaný svet keltských mýtov, emotívne silné a nádeje plné rozprávanie o sile rodičovstva a súrodeneckej lásky vyniesli mladému režisérovi Tommovi Moorovi už druhú animáciu na Oscara. Okrem vizuálnej stránky zaujme aj hudobná zložka, najmä titulná pieseň v podaní Markéty Irglovej.

Film Píseň moře vypráví fascinující a vtahující příběh o poslední z tuleních víl jménem Saoirse, která jako jediná může zachránit pohádkové bytosti zakleté v kámen. Její babička však usoudí, že život blízko moře je pro ni nebezpečný, a tak ji pošle zpět do města. Jenže Saoirse neposlechne a vydává se zpět za hlasem moře.

Animovaná pohádka vypráví o Benovi a jeho malé sestře Saoirse. Oba žijí se svým ovdovělým tatínkem v majáku u moře. Ačkoliv je holčičce šest let, stále neumí mluvit. Když ji jedné noci odnesou tuleni do moře, dozví se o svém tajemném dědictví po matce. Saoirse je poslední z tuleních víl, magických bytostí, které jsou na souši lidmi a pod vodou tuleni. S Benem se tak vydávají na záchranu kouzelných tvorů z dávných příběhů, o nichž jim vyprávěla maminka a kteří jsou nyní zakleti v kamenech.

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

Komentáre

comments