sledovatstiahnut

Petr Kovář je sympatický čtyřicátník, oblíbený profesor češtiny na gymnáziu, úspěšný autor detektivek, který ale totálně „propadá” ve vztahu k ženám. Když se s ním rozchází další přítelkyně (už osmá v pořadí!) a rodiče se sázejí, jak dlouho mu vydrží jeho nový vztah, je z toho na palici. Na třídním srazu bývalých spolužáků z gymnázia si uvědomí, že tou jedinou dívkou, o kterou kdy stál, byla jeho spolužačka z gymnázia Eliška. Ve svých sedmnácti jí nedokázal vyznat lásku, pak se odstěhovala a ztratila se z jeho života… Když Petr dostane jedinečnou šanci vrátit se na chvíli do svých studentských let, do června 1989, kdy byl ve třeťáku na gymnáziu, neváhá ani vteřinu. Vidí v tom příležitost napravit to, co zameškal. Je mu opět osmnáct, ale zůstalo mu vědomí i paměť „čtyřicátníka”. Dělá vše pro to, aby si získal sympatie Elišky, ale musí opět zvládat i studentské povinnosti, s čímž rozhodně nepočítal. Zkuste si po dvaceti letech vzpomenout na rovnice z matematiky, chemické vzorce, azbuku, nebo přesvědčit mazaného profesora občanské nauky, že jeho „věčné” pravdy a poučky už za pár měsíců nebudou platit?

A vůbec — pamatujete se, jak to vypadalo ve školství v době před sametovou revolucí?

Petr má však smysl pro humor a změť nepředvídaných komických situací i vážnější konflikty řeší s vtipem, humorem a nadhledem. Ale hlavně — podaří se Petrovi přesvědčit Elišku o své lásce? Na odpověď na tuto otázku si musíme ještě pár měsíců počkat. Jedno víme už dnes — tento příběh nabídne v závěru velké překvapení!

Probudím se včera nabízí vtipný příběh ze školního prostředí, originální výlet do nedávné minulosti, nevšední milostnou zápletku a zcela nečekanou pointu.

Komentáre

comments

Category:

Trailery