sledovatstiahnut

Film natáčí režisér Miroslav Ondruš podle vlastního scénáře. Producentem filmu je čerstvý držitel Českého lva za snímek Pouta Vratislav Šlajer (společnost Bionaut Films), který zatím nechce o projektu příliš prozrazovat: „Děj Vendety se odehrává v krátkém časovém úseku a na relativně malém prostoru. Hlavní události se odehrají během pouhých tří hodin. Příběh se točí kolem pomsty, která proti sobě postaví dva muže. Jejich rolí se ujali Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser. Do jejich střetu jsou vtaženi i dva policisté, které hrají Igor Chmela a Marek Taclík. V dalších rolích se představí čtyři mladí herci Lucie Šteflová, Ondřej Havel, Daniel Novák a Václav Vostárek. Ve filmu jim patří důležitá úloha a Lucie je představitelkou sice jediné, ale o to důležitější ženské role — od ní se příběh filmu začíná odvíjet. Víc ale zatím neprozradím. Nechci diváky připravit o překvapení.”
Pro Miroslava Ondruše je Vendeta celovečerním režijním debutem, zkušenosti sbíral jako asistent režie např. u oceňovaných Pout. A navíc disponuje opravdu zkušeným týmem. Kameramanem je Martin Štrba (Občanský průkaz, Děti noci, Je třeba zabít Sekala), architektem Jan Vlasák (Kuky se vrací, Tmavomodrý svět, Mazaný Filip), o střih se postará Marek Opatrný (Normal, Kdopak by se vlka bál), autorem hudby bude Petr Ostrouchov (Občanský průkaz, Želary). Miroslav Ondruš to komentuje: „Podařilo se nám dát dohromady skvělé obsazení a dobrý štáb. Chceme natočit přímočarý thriller, napínavý příběh o pomstě a střetu dvou postav v podání skvělých herců: Ondřeje Vetchého a Oldřicha Kaisera.”
Film vzniká s podporou Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a v koprodukci s I/O post a SoundSquare.

scénář a režie Miroslav Ondruš
producent Vratislav Šlajer (Bionaut Films)
kamera Martin Štrba
architekt Jan Vlasák
kostýmy Katarína Štrbová Bieliková
střih Marek Opatrný
zvuk Marek Hart, Tomáš Zůbek
hudba Petr Ostrouchov
hrají Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser, Igor Chmela, Marek Taclík, Lucie Šteflová, Daniel Novák, Ondřej Havel, Václav Vostárek, Václav Neužil, Leoš Noha
distributor Bontonfilm

Komentáre

comments

Category:

Trailery