What's happening?

Podívejte se na trailer 573 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
A.I. Umělá inteligence

A.I. Umělá inteligence

A.I. Umelá inteligenciaJun. 29, 2001USA140 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Malý ll-ročný David (Haley Joel Osment) ja adoptovaný do rodiny, ktorá nedávno stratila „skutočného“ syna. Matka spočiatku namieta, ale časom si k Davidovi vytvorí cestičku. Môže ho skutočne milovať? Môže ho brať ako vlastného syna? David sa jedného dňa ocitá v lese, kde ho bola jeho mama nútená vyviesť pre veľké nedorozumenia v domácnosti. Jeho to bolí a jej to je ľúto, ale už sa nedalo nič robiť. Teraz je Davidovým jediným snom nájsť cestu k „modrej víle“, ktorá mu pomôže stať sa skutočným, aby sa mohol vrátiť k svojej mame a aby ho ona mohla milovať.

V budoucnosti, v době globálního oteplování a úctyhodných vědeckých objevů, sdílejí lidé každý aspekt svých životů s dokonalými robotickými společníky, zvanými mechy. Když je ale zdokonalený prototyp robotického dítěte jménem David (Haley Joel Osment) naprogramován tak, aby projevoval bezvýhradnou lásku, jeho lidská rodina není připravena na následky. David je náhle odkázán sám na sebe ve světě, který je pro něj cizí a nebezpečný. Spřátelí se s protřelým mechou (Jude Law) a vydává se na úžasnou pouť za objevením tajemství své vlastní identity.

Výprava do světa, ve kterém roboti mají své sny a touhy.
V blízké budoucnosti nastala doba, kdy přírodní zdroje pomalu docházejí a technologie naopak nezadržitelně expanduje. Vyvinutí roboti se starají o uspokojení všech potřeb svých majitelů, ale je zde jedna vyjímka. Je jí láska, což je ta poslední hranice, kterou ještě stroje nedokázaly překonat. Výzkumníci z firmy Cybertronics Manufacturing jsou prvními, kdo sestrojí robota, který je naprogramován k lásce. Jmenuje se David a je pokusně adoptován manželským párem, jehož dítě v umělém spánku čeká, až bude vyvinuto sérum na smrtelnou nemoc, kterou trpí. David by jimi měl být vychováván v lásce a péči okolí, které by se k němu v rámci výzkumu mělo chovat jako k vlastnímu dítěti. Jenomže dojde k událostem, které všechny plány jednou provždy rozmetají na kousky…(

V tomhle temném kontemplativním příběhu od Stevena Spielberga je moderní prototyp robotického dítěte jménem David naprogramovaný tak, aby projevoval bezpodmínečnou lásku.

A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
A.I. Umělá inteligence
Originální název A.I. Artificial Intelligence
IMDb hodnocení 7.2 286,514 hlasů
TMDb hodnocení 7 4,273 hlasů

Režisér

Obsazení

Frances O'Connor isMonica Swinton
Monica Swinton
Sam Robards isHenry Swinton
Henry Swinton
Jake Thomas isMartin Swinton
Martin Swinton
Jude Law isGigolo Joe
Gigolo Joe
William Hurt isProf. Hobby
Prof. Hobby
Robin Williams isDr. Know (voice)
Dr. Know (voice)
Ben Kingsley isSpecialist (voice)
Specialist (voice)
Meryl Streep isBlue Mecha (voice)
Blue Mecha (voice)
Chris Rock isComedian (voice)
Comedian (voice)

Podobné tituly

Year of the Dragon
Dům snů
Olověná vesta
Kniha džunglí
Duše
Sladký ničema
Captain America: Občanská válka
Solaris
Harry Potter a Kámen mudrců
Zlaté časy na Ridgemont High
Narozen 4. července
Kitbull