What's happening?

Podívejte se na trailer 835 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Afrikou na pionýru

Afrikou na pionýru

5 motorek, 2 500 litrů benzínu, 15 000 km dobrodružstvíSep. 05, 2019104 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9.5 2 hlasy

Synopsis

Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Pět jezdců strávilo v sedle Jawy Pionýr pět měsíců a ze střední Evropy ke Kapskému městu ujelo přes 15 000 kilometrů. Na tom nepohodlném dopravním prostředku projeli pouští, pralesem i savanou, protnuli rovník a profrčeli kolem Kilimandžára a dorazili až na nejjižnější místo afrického kontinentu, na Střelkový mys, kde se setkává Indický oceán s Atlantickým.

Cesta napříč africkým kontinentem na legendárních a hodně starých motorkách Jawa Pionýr. Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru přináší ještě bláznivější a odvážnější výpravu, než jaké známe díky žlutým trabantům Dana Přibáně. Právě jedné z kultovních expedic žlutých trabantů se vedoucí výpravy motorek do Afriky, dobrodruh a režisér Marek Slobodník sám na své Jawě 250 účastnil. Podobně, jako výrazné postavy filmových komiksových vesmírů dostávají vlastní filmy, tak i jeho samostatné dobrodružství Afrikou na Pionýru mohou brát diváci jako takzvaný „spin-off“. Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru ukáže dobrodružství, které nezná hranice a které žene možnosti vlastního těla i svobodu ducha až do nejvyšších otáček. A zároveň přinese úchvatné záběry a pohled na přírodu a život Afriky, jaký nemá obdoby. Pět jezdců strávilo v sedle Jawy Pionýr pět měsíců, ze střední Evropy ke Kapskému městu ujelo přes 15 000 kilometrů. Na tom nejméně pohodlném dopravním prostředku projeli pouští, pralesem i savanou, protnuli rovník a profrčeli kolem Kilimandžára a dorazili až na nejjižnější místo afrického kontinentu, na Střelkový mys, kde se setkává Indický oceán s Atlantickým. Během cesty spotřebovali 2500 litrů benzínu, natočili 360 hodin záběrů, provedli snad milion drobných oprav a prožili si dvě malárie. „Afrika nám dala úplně jiný pohled na život. Zažili jsme na cestě takovou volnost, jakou si v dnešním uspěchaném světě dokáže představit jen málokdo. Uvědomili jsme si, že právě svoboda je to největší bohatství, které máme,“ říká cestovatel a dobrodruh Marek Slobodník. Z mnoha hodin natočeného materiálu sestavil tým dobrodruhů průřez toho nejzajímavějšího. Vedle opojného pocitu svobody zažili jezdci i řadu dramatických a nebezpečných situací. Kromě nádherných panenských pláží Mozambiku se museli vyrovnat s nekonečnou pouští Súdánu, v etiopském vězení se potkali s utečenci mířícími do Evropy, odvážili se do největšího městského slumu Kibera v Keni a dva z nich pak podstoupili vlastní boj s nebezpečnou a mnohdy smrtící malárií.

První slovenská road movie na motorkách! Zažijte nekonečný pocit svobody, ale také spoustu náročných a nebezpečných situací. Zamrzlou Evropou se přenesete až do Afriky, kde na vás bude čekat 45stupňové peklo v Súdánu, nekonečné pouště bez paliva, tlačení motorek do vysokých hor v Etiopii, nádherné pláže Mosambiku, ale i nebezpečný boj s malárií, na niž v Africe ročně umírá půl milionu lidí. 5 cestovatelů, 5 měsíců na cestách, 15 tisíc kilometrů na jednom z nejhorších jednostopých motorových dopravních prostředků.

Skupina pěti dobrodruhů se rozhodla projet napříč africkým kontinentem na slavných a také velmi letitých motorkách značky Jawa Pionýr. Na jednom z nejméně pohodlných dopravních prostředků strávili pět měsíců a ujeli přes 15 000 kilometrů ze střední Evropy do nejjižnějšího cípu Afriky. Dokument je výběrem toho nejzajímavějšího, co cestou zažili, od nádherných bělostných pláží, přes nekonečnou poušť, až po nepředstavitelnou chudobu afrických slumů.

Všetko sa to začalo nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazil na pionieroch prvýkrát na cestu okolo Slovenska. Každým rokom sme toho chceli vidieť viac a tak sme si pomaly plnili sny. Po deviatich rokoch sa nám na pionieroch podarilo prejsť naprieč celým africkým kontinentom a z našej doposiaľ najnáročnejšej cesty natočiť celovečerný film. Pozývame Vás na prvý slovenský Road Movie na motorkách! Zažite s nami nekonečný pocit slobody, ale aj náročné a nebezpečné situácie, v ktorých sme sa častokrát ocitli. Zamrznutou Európou Vás prenesieme až do Afriky, kde nás čakalo 45 stupňové peklo v Sudáne, nekonečné púšte bez paliva, tlačenie motoriek do vysokých hôr v Etiópii, nádherné pláže Mozambiku, ale aj nebezpečný boj s maláriou, na ktorú v Afrike ročne umiera pol milióna ľudí. 5 cestovateľov, 5 mesiacov na cestách, 15 tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

Afrikou na pionýru
Originální název Afrika na Pionieri
IMDb hodnocení 8.8 10 hlasů

Podobné tituly

Příběh Beastie Boys
Meky
Salto je kráľ
Fahrenheit 9/11
V síti
An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn
Kolektiv
Cesta do Romy
Raising Kratos
Kripl kemp: Revoluce na kolečkách
Tajná láska
Trabantem napříč Afrikou