What's happening?

Alexander Veliký

Alexander Veliký

Největší vojenský velitel v historii lidstva! Bojovník, král, milenec, objevitel, dobyvatel, zachránce.Nov. 21, 2004USA175 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

V čase svojej smrti v roku 323 pred Kristom bol Alexander Veľký najväčším dobyvateľom vtedajšej doby – patrilo mu viac ako 3,2 milióna štvorcových kilometrov územia, čo predstavovalo temer 90 % plochy vtedy známeho sveta… Po smrti svojho otca, macedónskeho kráľa Philipa (Val Kilmer), ide ctižiadostivý a hrdý Alexander (Colin Farrell) tvrdo za svojím snom – chce dobyť všetky známe krajiny a kráľovstvá Východu. Po dobytí Egypta sa mu podarí rozprášiť i dovtedy za neporaziteľné považované perzské vojsko – a tiež dobyť legendárny Babylon. Krátko nato sa prebojuje cez nebezpečný Afganistan až do Indie, sprevádzaný obrovským vojskom a svojimi nie vždy lojálnymi spolubojovníkmi…

Velkolepá historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, odvážného a neúprosného dobyvatele, Alexandra Velikého, který ve věku 32 let vytvořil největší impérium všech dob. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči – mocný král a královny předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky i vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.

V roce 2004 podnikl Oliver Stone svou jedinou výpravu do žánru kostýmního historického velkofilmu. Osudy historické postavy, panovníka Alexandra III. Makedonského, mu však posloužily jako východisko k dalšímu z jeho příběhů o politické moci soustředěné do osoby jednoho muže. V souladu s tradicí historických velkofilmů ve stylu Cecila B. DeMillea nabízí Stone velkolepou podívanou, vyšperkovanou hereckými hvězdami s Colinem Farrellem v čele. Téměř tříapůlhodinový sestřih z roku 2013 (Alexander Veliký) je podle režiséra čtvrtou a definitivní verzí snímku.

Slavná historická sága mapuje život i legendu jedné z nejvýraznějších postav světové historie, dobyvatele Alexandra Velikého. Minulost a přítomnost se střetává v mozaice triumfů i porážek, ve kterých se promítají vzpomínky z dětství i Alexandrův vzestup k moci. Historický velkofilm ukazuje celý jeho život – od dospívání naplněného sny o slávě a dobrodružství až po osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči až po chvíle, kdy vyburcoval své společníky a vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor.

Alexander Veliký
Alexander Veliký
Alexander Veliký
Alexander Veliký
Alexander Veliký
Alexander Veliký
Originální název Alexander
IMDb hodnocení 5.6 160,519 hlasů
TMDb hodnocení 5.9 2,297 hlasů

Režisér

Oliver Stone
Režisér

Obsazení

Colin Farrell isAlexander
Alexander
Jared Leto isHephaistion
Hephaistion
Anthony Hopkins isOld Ptolemy
Old Ptolemy
Jessie Kamm isChild Alexander
Child Alexander
Connor Paolo isYoung Alexander
Young Alexander
Patrick Carroll isYoung Hephaistion
Young Hephaistion

Podobné tituly

Ztracený svět: Jurský park
Oko dravce
Ten Minutes Older: The Cello
Strom života
You Should Have Left
Po strništi bos
Piráti z Karibiku: Na konci světa
S ledovým klidem
Transformers
Než se setmí
Velký draft
Osm hrozných