What's happening?

Podívejte se na trailer 598 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Amistad

Amistad

Dec. 03, 1997USA155 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

V roku 1839 pri brehoch Long Islandu pristála loď Amistad. Na jej palube bolo 53 černošských otrokov, ktorí sa vzbúrili na ceste z Afriky do Južnej Ameriky. Na vzbúrencov čaká súd. Prezident Van Buren, usilujúci sa o znovuzvolenie a hlasy južanských plantážnikov, chce väzňov obetovať. Na ich stranu sa postaví bývalý prezident John Quincy Adams a ďalší odporcovia otroctva. Historická dráma Stevena Spielberga je inšpirovaná skutočnými udalosťami.

Psal se rok 1839 a u břehů Long Islandu přistála loď Amistad. Na její palubě bylo 53 černých otroků, kteří se vzbouřili na cestě z Afriky do Jižní Ameriky. Rekonstrukce skutečné události poskytla Spielbergovi silný dramatický příběh s výrazným etickým akcentem, neboť na vzbouřence čeká soud. Tehdejší prezident Van Buren, usilující o znovuzvolení a hlasy jižanských plantážníků, chce vězně obětovat, na stranu Afričanů se naopak staví bojovník proti otroctví Theodore Joadson, právník Roger Baldwin a bývalý prezident John Quincy Adams.

Amistad je jméno lodě převážející v roce 1839 otroky z Kuby do USA. Na cestě se africký kmenový náčelník Cinque postaví do čela vzpoury a zmocní se lodi. Pokračují v plavbě a doufají, že najdou cestu zpět do Afriky. Zvolí ale špatný směr a když doplují do Spojených států, jsou uvězněni jako uprchlí otroci a zdá se, že je čeká smrt za vraždu jejich věznitelů. Pak se ale jistý právník, který je přesvědčený abolicionista, rozhodne, že se jejich případu ujme. Argumentuje tím, že to jsou svobodní občané jiné země, nikoli otroci. Případ se dostane až k nejvyššímu soudu, kde John Quincy Adams přednese plamennou výzvu k jejich propuštění.

Amistad
Amistad
Amistad
Amistad
Originální název Amistad
IMDb hodnocení 7.3 69,847 hlasů
TMDb hodnocení 7 817 hlasů

Režisér

Obsazení

Morgan Freeman isTheodore Joadson
Theodore Joadson
Matthew McConaughey isRoger Sherman Baldwin
Roger Sherman Baldwin
Anthony Hopkins isJohn Quincy Adams
John Quincy Adams
Nigel Hawthorne isMartin Van Buren
Martin Van Buren
Anna Paquin isQueen Isabella
Queen Isabella
David Paymer isSecretary John Forsyth
Secretary John Forsyth
Chiwetel Ejiofor isEns. James Covey
Ens. James Covey

Podobné tituly

Děti moje
Vyproštění
She’s So Lovely
Todos tenemos un plan
Zprávy ze světa
Vítězové a poražení
Tmavomodrý svět
Ten, kdo mě hlídá
Olověná vesta
Café Society
Rabbit-Proof Fence
Gunman: Muž na odstřel