What's happening?

Balada o Cable Hogueovi

Balada o Cable Hogueovi

May. 13, 1970USA121 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Je rok 1908 a Západ sa zmenil…Len Cable Hogue je stále rovnaký, hoci už má majetok, za ktorý vďačí prameňu uprostred púšte. Jedného dňa sa po vodu zastavia dvaja zločinci, ktorí ho kedysi olúpili a nechali, aby zomrel v púštnej horúčave…

Píše se rok 1908. Západ se změnil. Jen prošedivělý hraničář Cable Hogue (Jason Robards) zůstává stejný. I když má teď jmění, které získal prodejem vody žíznivým poutníkům cestujícím pouští, čeká stále na svůj den. Jednoho dne se totiž pro vodu zastaví dva proradní bídáci, kteří před lety Hoguea oloupili a nechali v horké arizonské poušti umírat. Po snímku Divoká banda plném násilných scén tentokrát režisér Sam Peckinpah spíše skládá lyrický hold posledním dnům pionýrského duchu Divokého Západu.

Kdo jinému jámu kopá…
Enfant terrible hollywoodského filmu Sam Peckinpah zůstal po westernu Divoká banda věrný svému oblíbenému žánru, ale výrazně změnil jeho polohu. Po brutálním násilí předchozího díla se v následujícím westernu Balada o Cablu Hogueovi podíval na svět Divokého západu přece jen laskavějším pohledem. Divoké přestřelky vystřídal humorný nadhled, vytříbený smysl pro filmový detail i pochopení pro stále chybující hrdiny snímku. Příběh prospektora jménem Cable Hogue (Jason Robards) začíná jeho zdánlivou smrtí v poušti, když ho oloupí a opustí jeho povedení kumpáni. Cable se nejen vylíže ze svých zranění, ale navíc si zřídí velice lukrativní občerstvovací stanici. A nakonec získá srdce krásné ženy s pochybnou pověstí (Stella Stevensová)… Titulní úlohu ztělesnil významný divadelní a filmový herec Jason Robards (1922–2000), držitel dvou Oscarů za skutečné postavy šéfredaktora Bradleeho (Všichni prezidentovi muži – 1976) a spisovatele Dashiella Hammetta (Julie – 1977), jemuž zdařile přihrávají stálí herci z Peckinpahových snímků Strother Martin a L.Q. Jones (Hogueovi zlotřilí kamarádi Bowen a Taggart) či Slim Pickens (kočí dostavníku Ben Fairchild). Postava kazatele je jediným westernovým vystoupením britského herce Davida Warnera a hlavní ženskou postavu prostitutky Hildy přesvědčivě ztvárnila Stella Stevensová.

Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Balada o Cable Hogueovi
Originální název The Ballad of Cable Hogue
IMDb hodnocení 7.2 8,498 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 109 hlasů

Režisér

Sam Peckinpah
Režisér

Obsazení

Podobné tituly

The King of Staten Island
Minuta po minutě
Yes Man
Štěstí je krásná věc
Swordfish: Operace Hacker
Kovbojové a vetřelci
Baby Driver
Lhář, lhář
Tři bratři
Ali G Indahouse
Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Blíženec