What's happening?

Podívejte se na trailer 572 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Barva peněz

Barva peněz

Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat.Oct. 07, 1986USA119 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat.

Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností…
Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě „Rychlého“ Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun.

Před čtyřiceti lety byl Eddie Felson ctižádostivým mladíkem, který svou brilantní hrou sesadil z trůnu tehdejšího biliárového krále Minnesotu Fatse. Dnes kšeftuje s alkoholem a donedávna držel ochrannou ruku nad talentovaným hráčem Julianem. Jenže ten se dal na drogy a Eddie obrátil svou pozornost na jiného nadaného mladíka Vincenta Lauriu. Eddieho mrzí, že do hry nevkládá tolik, kolik by mohl. A tak ho pozve i s jeho přítelkyní Carmen na večeři a mladého muže přesvědčí, aby se stal jeho žákem. Vydává se s ním na šestitýdenní turné po hernách v malých městech, aby ho připravil na šampionát. V jednotlivých hernách pak Eddie dává Vincentovi tvrdou školu. Nutí ho k profesionálnímu cynismu, učí ho pokoře, sebeovládání, krotí jeho touhu se předvádět. A z každé výhry inkasuje šedesát procent. Vincent se rychle učí a Eddie přidává další lekce, například jak sehrát divadlo, které vede ke zvýšení sázek. Potom však sám naletí černochovi Ambrosovi a ve vzteku se rozhodne opustit Vincenta s Carmen a začít pracovat na sobě. Znovu se dostane do kondice, znovu si začne věřit, a dokonce se sám v Atlantic City přihlásí do turnaje, kde se setká s Vincentem i svým bývalým žákem Julianem.

Barva peněz
Barva peněz
Originální název The Color of Money
IMDb hodnocení 7.0 72,821 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 765 hlasů

Režisér

Obsazení

Paul Newman isFast Eddie Felson
Fast Eddie Felson
Tom Cruise isVincent Lauria
Vincent Lauria
Robert Agins isEarl at Chalkies
Earl at Chalkies
Randall Arney isChild World Customer #1
Child World Customer #1
Elizabeth Bracco isDiane at Bar
Diane at Bar

Podobné tituly

Bankéř
Sala samobójców. Hejter
Muži, ženy a děti
Po krk v extázi
Vzpomínky na Itálii
Takoví normální zabijáci
Teče tudy řeka
Dokud se tančí
Na konci cesty
Četa
Strom života
Staříci