What's happening?

Podívejte se na trailer 649 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Borg/McEnroe

Borg/McEnroe

Sep. 06, 2017Sweden108 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

 Film o boji, na ktorý tenisoví fanúšikovia nezabudnú do konca života. Borg McEnroe, tiež uvádzaný ako Borg vs McEnroe je švédska životopisná dráma, ktorá sa sústredí na slávny tenisový  zápas medzi pokojným Švédom Björnom Borgom (Sverrir Gudnason) a známym nervákom, Američanom Johnom McEnroeom (Shia LaBeouf), na najprestížnejšom a najstaršom tenisovom turnaji sveta, Wimbledone. V roku 1980 sa títo dvaja hráči stretli vo finále mužov a celému svetu predviedli divadlo, ktoré mnohých takmer pripravilo o nervy. Aj práve pre tak vysoké napätie a legendárnu hru sa ich zápas dostáva na filmové plátno. Ich wimbledonské finále sa radí medzi najnapínavejšie a najkvalitnejšie zápasy histórie tenisu. Celé 70. a 80. roky otriasalo ich súperenie svetom a rozdeľovalo fanúšikov na dva nepriateľské tábory.

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav „lce Borg“ a „Superbrat“. Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel.

V létě roku 1980 je tenista Bjorn Borg na vrcholu své sportovní kariéry. K získání pátého Wimbledonského titulu však musí porazit talentovaného a nezkrotného mladého Američana Johna McEnroa. Do finálového zápasu chybí už jen tři dny a Borg pilně trénuje ve svém přepychovém sídle v Monaku, podporován trenérem Lennartem i svou přítelkyní Marianou. Jenže McEnroovo výbušné sebevědomí a divoký temperament naruší dokonce i Borgův ledový klid a přísnou disciplínu. Borg a McEnroe jsou totiž dokonalé protiklady. Zatímco se blíží osudný zápas, ponořují se oba do svých myšlenek a vzpomínek. Samotné finále je dech beroucím zážitkem, a ne nadarmo je považováno za jeden z nejlepších tenisových soubojů v historii. Je to také dokonalý závěr střetu dvou odlišných povah – ohně a vody – McEnroa a Borga.

Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe
Originální název Borg vs McEnroe
IMDb hodnocení 6.9 26,637 hlasů
TMDb hodnocení 7 805 hlasů

Režisér

Obsazení

Sverrir Gudnason isBjörn Borg
Björn Borg
Shia LaBeouf isJohn McEnroe
John McEnroe
Stellan Skarsgård isLennart Bergelin
Lennart Bergelin
Tuva Novotny isMariana Simionescu
Mariana Simionescu
Leo Borg isYounger Björn Borg
Younger Björn Borg
Marcus Mossberg isYoung Björn Borg
Young Björn Borg
Jackson Gann isYoung John McEnroe
Young John McEnroe
Scott Arthur isPeter Fleming
Peter Fleming
Ian Blackman isJohn McEnroe Senior
John McEnroe Senior
Robert Emms isVitas Gerulaitis
Vitas Gerulaitis

Podobné tituly

Sladký chlapec
Světová válka Z
Zóna soumraku
Astronaut
1917
Umřel nám pan Foerster
All the Pretty Horses
Navždy a daleko
Noční jízda
Togo
Země naděje
Seberg