What's happening?

Podívejte se na trailer 584 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Bourneův odkaz

Bourneův odkaz

Aug. 08, 2012USA134 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

V Bourneovu ultimátu agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci. Šlo však jen o špičku ledovce, pod níž se ukrývá mnohem sofistikovanější systém tajných operací, kterému šéfuje Byer. Chladnokrevného profíka události kolem Jasona Bournea rozhodně nenechávají chladným, a tak se pro jistotu rozhodne bezpečně pohřbít podobný program dřív, než mu taky přeroste přes hlavu. K jeho smůle však jinak precizní čistící operaci přežije právě Aaron Cross a také vědkyně Marta Shearing, která měla na starost jeho vědeckou část. Ti dva se navíc spojí a to je pro Byera smrtící hrozba, mnohem větší než ta, kterou představuje Bourne. Cross je taky z pořádně nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tu výhodu, že si všechno pamatuje.

Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů.

V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá.

Bourneův odkaz navazuje na závěr Bourneova ultimáta. Veřejnost se dozvěděla o projektu Threadstone, a tak se ho příslušná vládní organizace rozhodne komplet zlikvidovat. A to doslova – nájemní zabijáci vraždí jednoho po druhém všechny agenty i další osoby, které o projektu věděli. A Aaron Cross (Jeremy Renner) je jedním z cílů. Jenomže se nehodlá vzdát bez boje, a tak se vydává na útěk společně s doktorkou genetiky (Rachel Weisz), jež se podílela na vylepšování jednotlivých agentů.

 

Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Bourneův odkaz
Originální název The Bourne Legacy
IMDb hodnocení 6.7 280,286 hlasů
TMDb hodnocení 6.1 4,176 hlasů

Režisér

Tony Gilroy
Režisér

Obsazení

Jeremy Renner isAaron Cross
Aaron Cross
Rachel Weisz isDr. Marta Shearing
Dr. Marta Shearing
Scott Glenn isEzra Kramer
Ezra Kramer
Donna Murphy isDita Mandy
Dita Mandy
Joan Allen isPamela Landy
Pamela Landy
Michael Chernus isArthur Ingram
Arthur Ingram
Albert Finney isDr. Albert Hirsch
Dr. Albert Hirsch
Michael Papajohn isLarry Hooper
Larry Hooper

Podobné tituly

Nebezpečný náklad
Indiana Jones a Království křišťálové lebky
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Spartakus
Charlieho andílci: Na plný pecky
Parazit
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
Tajemná řeka
Já, legenda
Muž na laně
Spy Kids: Špioni v akci
Hard Kill