What's happening?

Podívejte se na trailer 632 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

Jan. 19, 2019UK93 Min.TV-14
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Pohľad do zákulisia kampane, ktorá sprevádzala britské referendum o Brexite poodhaľuje praktiky stratégov oboch táborov a poukazuje na skutočnosť, že v dobe sociálnych médií a cielenej reklamy je manipulácia s hlasmi voličov jednoduchšia ako kedykoľvek predtým…

Benedict Cumberbatch ztvárňuje hlavní roli v tomto aktuálním a palčivém dramatu ze zákulisí kampaně referenda o brexitu. Film sleduje tuto kampaň z pohledu nepříliš známých stratégů z obou táborů – jak příznivců, tak i odpůrců unijního odcházení. Zatímco se jedna strana snaží získat navrch nad druhou, paktují se s politiky, kteří se snaží protlačit na výsluní, a kontroverzními sponzory. V době, kdy se do popředí zpravodajského zájmu dostávají odhalení o zneužívání osobních dat i škodlivém vlivu tzv. „fake news“ a mikrocílené reklamy na sociálních médiích, snímek „Brexit“ zkoumá, jak moderní techniky kampaní řízených daty přispěly k jednomu z nejméně očekávaných, nanejvýš napjatých a také nejkontroverznějších rozhodnutí v moderní politické historii.

Referendum o členství Spojeného království v Evropské unii, které se na ostrovech konalo 23. června 2016, přineslo jeden z nejpřekvapivějších výsledků v dějinách moderní evropské politiky. Každý ví, kdo vyhrál, ale ne každý ví jak. Britský film z produkce televizní společnosti Channel 4 přibližuje zákulisí celého referenda, přičemž sleduje dění v táboře odpůrců i příznivců setrvání země v EU. Pozornost snímku, vycházejícího z rozhovorů s klíčovými účastníky dění, se soustředí na veřejně nepříliš známého Dominika Cummingse, ústředního stratéga kampaně za odchod Británie z EU. A také na způsoby, kterými boj o výsledek referenda nakonec vyhrál. V širším pohledu pak nabízí zamyšlení nad soumrakem tradiční politiky, postavené na faktech a rozumu, které rychle nahrazují mobilizační apely a iracionální emoce. Proklamovaným cílem filmu však není uštědřovat nějaké výchovné lekce, ale spíše se stát východiskem pro další diskuzi. Protože příběh referendem zdaleka neskončil, ale pokračuje doslova v přímém přenosu do dnešních dní… Snímek Brexit natočil podle scénář Jamese Grahama renomovaný, převážně televizní režisér Toby Haynes (Černé zrcadlo, Sherlock, Wallander, Pán času). Hlavní roli strhujícím způsobem ztvárnil Benedict Cumberbatch (Sherlock).

Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Brexit: The Uncivil War
Originální název Brexit: The Uncivil War
IMDb hodnocení 7.0 13,267 hlasů
TMDb hodnocení 6.5 167 hlasů

Režisér

Toby Haynes
Režisér

Obsazení

Benedict Cumberbatch isDominic Cummings
Dominic Cummings
Rory Kinnear isCraig Oliver
Craig Oliver
John Heffernan isMatthew Elliott
Matthew Elliott
Oliver Maltman isMichael Gove
Michael Gove
Richard Goulding isBoris Johnson
Boris Johnson
Simon Paisley Day isDouglas Carswell
Douglas Carswell
Lee Boardman isArron Banks
Arron Banks
Lucy Russell isElizabeth Denham
Elizabeth Denham
Paul Ryan isNigel Farage
Nigel Farage
Kyle Soller isZack Massingham
Zack Massingham

Podobné tituly

Dokonalá bouře
Interstellar
Vykoupení z věznice Shawshank
Sbohem, synu
Lincoln
Hanebný pancharti
Ženy v nesnázích
Kdo mi jde po krku
Hollywood, Hollywood
Elektra Luxx
Nymfomanka, část I.
Come As You Are