What's happening?

Podívejte se na trailer 699 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Bronson

Bronson

Oct. 09, 2008UK92 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu)

Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně.
Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu). O datu jeho možného propuštění nebylo dosud rozhodnuto.
Dánský režisér Nicolas Winding Refn se proslavil trilogií Pusher (první díl u nás vyšel na DVD pod názvem Dealer), snímanou autenticky působící ruční kamerou, tady máme naopak ode všeho odstup. Refn od počátku sází na to, že nemůžeme proniknout do Bronsonova nitra a že tento reálně žijící člověk s nálepkou nejnebezpečnějšího vězně Velké Británie má jen image, ale nikoli vnitřní identitu. Při stylizaci Bronsona si vybírá jako určující jeho vzhled kníratého cirkusového siláka a vyprávění posouvá do polohy klauniády a divadla. Snímek Bronsona ukazuje jako šílence nejen coby aktéra v minulosti, ale i jako vyšinutého vypravěče, jenž se obrací přímo k imaginárnímu kabaretnímu i reálnému publiku v kinosále. Součásti výsostné stylizace vizuálně brilantního snímku je také bohatý hudební doprovod, který sahá od Wagnera, Verdiho nebo Pucciniho po rytmicky nadupané skladby současných skupin Glass Candy, Pet Shop Boys či New Order. Ostatně díky působivému spojení klasické hudby s násilnými scénami bývá film často srovnáván s Mechanickým pomerančem (1971) Stanleyho Kubricka. A nakonec je zde patrně životní herecký výkon Toma Hardyho v titulní roli, který dokázal během unikátně krátké doby nabrat téměř dvacet kilo svalové hmoty, oholil si hlavu a se svou rolí absolutně splynul. V jeho podání je Bronson postava, která vás bude zajímat.

Roku 1974 se devatenáctiletý výrostek Michael Peterson s hlavou plnou snů a puškou s podomácku upilovanou hlavní vydá vyloupit poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmiletému trestu odnětí svobody. Peterson následně strávil ve vězení 34 let, z toho 30 na samotce. S inteligentním, provokativním a stylizovaným přístupem líčí fi lm Bronson, jak se z Mickeyho Petersona stává Charles Bronson, nejslavnější vězeň v celé Velké Británii.

Stylizovaná filmová biografie notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně, který si přezdívá Charles Bronson. Strhující snímek autora kultovního Dealera byl podle mnohých jednoznačně nejpozoruhodnějším filmem letošního festivalu Sundance.

V roku 1974 sa 19-ročný mladík Michael Peterson rozhodne presláviť, a tak sa s podomácky vyrobenou brokovnicou a hlavou plnou snov vyberie vylúpiť poštu. Je okamžite zadržaný a odsúdený na sedem rokov väzenia. Za mrežami je však už k dnešnému dňu celých tridsaťštyri rokov, z toho tridsať rokov strávil na samotke. Film Bronson je inteligetným, provokatívnym a štylizovaným spracovaním skutočného príbehu, ktorý zobrazuje premenu Mickeyho Petersona na najnebezpečnejšieho britského väzňa, Charlesa Bronsona. Tom Hardy, ktorý sa svojej úlohy zhostil s nečakanou silou, podstúpil kvôli úlohe fyzickú premenu. Režisér Nicolas Winding Refn o filme povedal: „Dôvod, pre ktorý Bronson strávil vo väzení tak veľa času, je jeho neutíchajúca túžba stať sa slávnym. A práve tento aspekt jeho osobnosti sme sa snažili vo filme zachytiť.“

Bronson
Bronson
Originální název Bronson
IMDb hodnocení 7.1 117,549 hlasů
TMDb hodnocení 7 1,652 hlasů

Režisér

Obsazení

Tom Hardy isMichael Peterson (Charles Bronson)
Michael Peterson (Charles Bronson)
Matt King isPaul Daniels
Paul Daniels
Amanda Burton isCharlie's Mum
Charlie's Mum
Andrew Forbes isCharlie's Dad
Charlie's Dad
Jon House isWebber
Webber
Mark Powley isAndy Love / Friendly Screw
Andy Love / Friendly Screw

Podobné tituly

Králové
Hrdinové a zbabělci
Wall Street: Peníze nikdy nespí
Výjimeční
Gerry
Velká čínská zeď
Mladé pušky
Dort
Věčný svit neposkvrněné mysli
Portrét dívky v plamenech
Year of the Dragon
Swordfish: Operace Hacker