What's happening?

Podívejte se na trailer 718 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Čarodějův učeň

Čarodějův učeň

Nejlepší džob všech dob.Jul. 13, 2010USA110 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Balthazar Blake je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem. Balthazar na to ale sám nestačí, a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera, zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších a nejzákeřnějších čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky?

Balthazar Blake (Nicolas Cage) je novodobý čarodějnický mistr v současném Manhattanu. Usilovně se snaží ochránit město před jeho odvěkým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar to nemůže udělat sám, a tak si vyhlédne Davea Stutlera (Jay Baruchel) jako svého chráněnce, i když on z toho příliš nadšený není. Dave je zdánlivě průměrný mládenec, v sobě však skrývá netušené schopnosti, které se naplno projeví a znásobí během čarodějova rychlokurzu magie. Neobyčejní partneři se vydávají do boje, aby společně změřili síly s nejkrutějšími zlosyny všech dob. Čarodějův učeň musí sebrat veškerou svou odvahu, aby zvládl Bathazarův nebezpečný výcvik, pomohl zachránit město a získal milovanou dívku.

Čo svet svetom stojí, stále v ňom zúri vojna čarodejníkov o jeho ovládnutie. Vyvolený mladík musí absolvovať rýchlokurz mágie od skúseného čarodejníka, aby podstúpil ťažkú skúšku, porazil temné sily a zachránil svet. Po smrti spravodlivého a múdreho Merlina chráni ľudstvo trojica jeho žiakov. Proti nim však stojí zlá a zákerná čarodejnica Morgana, ktorá sa usiluje o kúzlo Vzkresenia, čo by znamenalo všeobecné zmŕtvychvstanie a zároveň skazu všetkého. Úlohu spacifikovať ju dostal kúzelnícky majster Balthazar Blake, jediný čarodejník, ktorý sa po stáročia pokúča nájsť Najvyššieho Merlinovca, ktorý jediný môže Morganu zastaviť. Svojho učňa nakoniec nájde až v 21. storočí na Manhattane v osobe zázračne nadaného chlapca Davea Stuttlera. Ten však v obchode so starožitnosťami náhodou oslobodí Baltazarovho úhlavného nepriateľa, zákerného čarodejníka Maxima Horvatha… Po desiatich rokoch študuje Dave fyziku. Baltazar plachého a introvertného mladíka zasvätí do tajomstiev mágie a navzdory Daveovým pochybnostiam z neho urobí svojho učňa Nezvyčajná dvojica začne spoločne bojovať proti všetkému schopným mocnostiam zla. Dave musí v sebe nájsť všetku odvahu k tomu, aby ako Čarodejníkov učeň svoj výcvik prežil a získal aj srdce svojej vyvolenej…

Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Originální název The Sorcerer's Apprentice
IMDb hodnocení 6.1 148,795 hlasů
TMDb hodnocení 6 3,577 hlasů

Režisér

Obsazení

Nicolas Cage isBalthazar Blake
Balthazar Blake
Jay Baruchel isDave Stutler
Dave Stutler
Monica Bellucci isVeronica Gorloisen
Veronica Gorloisen
Alfred Molina isMaxim Horvath
Maxim Horvath
Teresa Palmer isBecky Barnes
Becky Barnes
Alice Krige isMorgana le Fay
Morgana le Fay
Toby Kebbell isDrake Stone
Drake Stone
Jake Cherry isYoung Dave
Young Dave

Podobné tituly

Red 2
Nevědomí
Gentlemani
Vice
Spy Kids 3D: Konec hry
Muži v černém 3
Noční jízda
Madagaskar
Švindlíři
Mexičan
Robin Hood
Po krk v extázi