What's happening?

Podívejte se na trailer 771 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Četa

Četa

První obětí války je nevinnost.Dec. 19, 1986USA120 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu…Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval.

Píše se rok 1967 a do vietnamského pekla přilétá zelenáč Chris Taylor. Už první pohled na vozík naloženými igelitovými pytli s mrtvolami mu napovídá, jaký pobyt ho zde čeká. Když dorazí k četě, ke které byl přidělen, velmi brzy zjišťuje, že četa nebojuje jen s příslušníky Vietcongu, ale boj zuří i uvnitř. Právě zde vidí názornou ukázku střetávání pomyslného „dobra se zlem“, které ztělesňují brutální a nekompromisní seržant Barnes a na druhé straně člověk, který si v sobě snaží uchovat ještě trochu lidskosti, seržant Elias. Taylor brzy stojí před úkolem „vybrat si tu správnou stranu“. Po několika průzkumných pochodech se mu jako lepší jeví seržant Elias. Spory v četě postupně začínají nabírat na intenzitě a nevraživé pohledy a řeči se postupně začínají přesouvat ve fyzické souboje. Každému je jasné, že četě může velet pouze jeden z nich. Mezitím však muži musí držet pozornost před nepřítelem oficiálním, kterými jsou všudypřítomní příslušníci Vietcongu.

Držitel čtyř Cen Akademie® včetně ocenění pro nejlepší film a režii – drásavě realistický válečný film (který podle bezprostředních zážitků natočil režisér Oliver Stone) poprvé vychází na Blu-ray u příležitosti 25. výročí svého vzniku. Speciální edice je nabitá výbušnými bonusy, které vám přiblíží špičkové filmové řemeslo. Tom Berenger, Willem Dafoe a Charlie Sheen se představují v hlavních rolích působivého, strhujícího a nemilosrdně brutálního příběhu o tom, co dokáže chaos a hrůza války ve Vietnamu udělat z amerického vojáka.

Četa
Četa
Četa
Četa
Originální název Platoon
IMDb hodnocení 8.1 373,704 hlasů
TMDb hodnocení 7.7 2,794 hlasů

Režisér

Oliver Stone
Režisér

Obsazení

Willem Dafoe isSgt. Elias
Sgt. Elias
Forest Whitaker isBig Harold
Big Harold
Tom Berenger isStaff Sergeant Bob Barnes
Staff Sergeant Bob Barnes
John C. McGinley isSgt. O'Neill
Sgt. O'Neill

Podobné tituly

Nebezpečný náklad
Dálniční hlídka
Wyatt Earp
LEGO® Batman film
Transformers 5: Poslední rytíř
Zelená zóna
Riskantní podnik
Osm hrozných
War Machine
Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge
Díra
Vykoupení z věznice Shawshank