What's happening?

Podívejte se na trailer 537 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Cliffhanger

Cliffhanger

Horský vůdce v nelítostném souboji s bandou zločinců.May. 28, 1993USA113 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Gabe opustil svou přítelkyni i milované povolání horského vůdce poté, co nepřímo zavinil smrt dívky svého kolegy. Po několika měsících se vrací. Traumatizovaný, zdeptaný muž, který sáhl až na dno svých psychických sil. Zdánlivě. Netuší, že ve stejnou dobu probíhá vysoko nad oblaky loupež století, která však nevyjde přesně podle zdánlivě bezchybného plánu. Tři obrovské kufry až po okraj napěchované bankovkami spadnou doprostřed krajiny plné zasněžených srázů a rozeklaných údolí. Chvíli poté havaruje i letadlo se zběhlým agentem a jeho psychopatickými komplici na palubě. Karty jsou rozdány…

Gabe opustil svou přítelkyni i milované povolání horského vůdce poté, co nepřímo zavinil smrt dívky svého kolegy. Po několika měsících se vrací. Traumatizovaný, zdeptaný. Muž, který si sáhl až na dno svých psychických sil. Zdánlivě. Netuší, že ve stejnou dobu probíhá vysoko nad oblaky loupež století. Zlotřilý agent FBI se rozhodne přejít na druhou stranu barikády a do začátku nového života si chce přilepšit několika sty miliony dolarů z federálního rozpočtu. Ovšem jako už tolikrát je tu lidský faktor, a tak pečlivě naplánovaný zločin nevyjde přesně podle zdánlivě bezchybného plánu. Tři obrovské kufry až po okraj napěchované bankovkami dopadají doprostřed krajiny plné zasněžených srázů a rozeklaných údolí. Chvíli poté havaruje i letadlo se zběhlým agentem a jeho psychopatickými komplici na palubě. Karty jsou rozdány. Kdo jiný, než dvojice zkušených horských vůdců, pro které jsou skalnaté vrcholy domovem, může v mrazivé divočině skalistých hor znovu dopomoci padouchům ke ztracenému bohatství. Gabe a jeho přítel se díky zbabělé lsti zločinců ocitají rázem v rolích rukojmí. Mají najít ztracené miliony. Sylvester Stallone v roli rukojmího? Ne nadlouho…

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit.

Gabe (Sylvester Stallone) pracoval u horské služby, ale po nehodě, při níž se tragicky zabila jeho kamarádka, z hor odešel. Po roce se traumatizovaný Gabe vrací, aby přesvědčil k odchodu i svou přítelkyni. Náhoda tomu chtěla, že v tu samou chvíli nad oblaky proběhla obrovská loupež. Skupina zločinců se zmocní letadla převážejícího sto milionů dolarů, ale protože ani dokonale naplánované akce někdy nekončí jak mají, jsou nuceni nouzově přistát a navíc dohledat kufry s penězi, které skončily kdesi na vrcholcích hor. Do pátrání hodlají zapojit i horskou službu a hlavně Gabea.

Hlavným hrdinom príbehu je horský vodca Gabe Walker (Sylvester Stallone), ktorý sa po tragickej nehode, keď napriek jeho pokusu o záchranu zahynula priateľka kolegu Hala Tuckera (Michael Rooker), rozhodne zanechať prácu v Horskej službe. Po takmer roku od tragickej udalosti sa vracia do hôr, aby prehovoril k odchodu aj svoju priateľku a milenku Jessie Deighanovú (Janine Turnerová). V tom čase sa však vysoko nad horskými štítmi odohráva dráma. Skupina teroristov sa zmocní lietadla prevážajúceho bankovky v hodnote sto miliónov dolárov. Po zúfalom zásahu ťažko raneného agenta FBI však musia zločinci v horách núdzovo pristáť a špeciálne kufre s peniazmi sa roztrúsia po nedostupných vrcholkoch Rocky Mountains. Zločinecký boss Eric Qualen (John Lithgow) sa rozhodne „zapojiť“ horskú službu fingovanou správou, že sú zablúdení turisti a žiadajú pomoc. Spoločne s Halom vyráža na pomoc aj Gabe, ktorého sa Jessie podarilo presvedčiť, aby sa vydal priateľovi na pomoc. Teroristi oboch horolezcov zajmú a donútia hľadať stratené kufre. Tí však nepatria k tým, ktorí sa dajú zastrašiť. Gabe využije situáciu, teroristom unikne a rozhodne sa bezcitným zločincom postaviť, hoci môže proti dobre vyzbrojenej a zohranej bande využiť iba svoju odvahu, húževnatosť a mnohoročnú skúsenosť horského vodcu. Začína sa nebezpečná hra na mačku a myš.

Cliffhanger
Cliffhanger
Cliffhanger
Originální název Cliffhanger
IMDb hodnocení 6.4 117,391 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 1,406 hlasů

Režisér

Renny Harlin
Režisér

Obsazení

John Lithgow isEric Qualen
Eric Qualen
Michael Rooker isHal Tucker
Hal Tucker
Janine Turner isJessie Deighan
Jessie Deighan
Rex Linn isRichard Travers
Richard Travers
Caroline Goodall isKristel - Jet Pilot
Kristel - Jet Pilot
Leon isKynette
Kynette

Podobné tituly

Nákaza
Deadpool 2
Já, robot
Appleseed Saga: Ex Machina
Plán útěku 3: Extractors
Šílený Max: Zběsilá cesta
Černý jestřáb sestřelen
Válka světů
Loganovi parťáci
Jurský park 3
Tintinova dobrodružství
Po krk v extázi