What's happening?

Podívejte se na trailer 1287 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Čtverec

Čtverec

Aug. 25, 2017Sweden151 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. Jenže pak Cristian při bizarní formě kapesní krádeže přijde o peněženku a mobil a jeden z jeho podřízených vymyslí geniální způsob, jak je získat zpět. Cristian se jako obvykle nedokáže soustředit na nic jiného než sám na sebe. A podobně jako celá švédská společnost se i konceptuální výstava začíná utápět v bizarním zmatku, který definuje napětí mezi liberálními hodnotami, egoismem a sobectvím. Vítejte ve čtverci jménem současná Evropa.

Christian je kurátorem švédského muzea moderního umění. Úspěšný, atraktivní, rozvedený otec dvou dcer naplňuje ideál vzdělaného městského liberála, který se snaží citlivě vnímat aktuální společenské problémy. S nimi souzní i chystaná výstava konceptuálního umění, které vévodí instalace čtverce 4 x 4 metry ve veřejném prostoru; čtverce, v němž platí pravidla absolutní rovnosti a tolerance. Jak ale takovou myšlenku prodat v mediálně přehlceném a roztěkaném prostředí, které žije především virálními událostmi? Zatímco „hip“ marketingoví experti vymýšlejí různé strategie, Christianovi kdosi ukradne mobilní telefon. A ve snaze získat ho zpět roztočí kurátor nevědomky spirálu událostí, které zpochybní nejen jeho osobní kvality a výstavu, ale i postavení instituce, kterou reprezentuje. Ruben Östlund ve své „konceptuální tragikomedii“ s potměšilostí sobě vlastní zkoumá jeden egoistický charakter i povýšené pokrytectví současných západních společností, které čelí zmatení jazyků, symbolů a hodnot.

Christian (Claes Bang) je úspěšným kurátorem pracujícím v Muzeu moderního umění. Žije v epicentru umělecké komunity a bere svou práci velmi vážně. Pár dní před zahájením prestižní výstavy „The Square“ je přepaden, což rozhodně nechce nechat jen tak. Vydává se na hon za pachatelem a ocitá se v situacích, které jsou stále směšnější a dovádějí jej až ke zpochybňování vlastních morálních vzorů. Současně Christian spolupracuje s PR agenturou, kterou muzeum najalo na propagaci nadcházející výstavy. Věci vezmou nečekaný obrat a kurátor i muzeum se řítí do krize..

Cristian je kurátor prestížneho múzea moderného umenia, ktoré práve chystá odvážnu konceptuálnu výstavu. Jej ústrednou myšlienkou je štvorec s rozmermi 4 x 4 metre. V jeho vnútri platí pravidlo úplnej rovnosti a tolerancie. Spolu s PR agentúrou hľadá múzeum ideálnu stratégiu, ako v roztržitom a udalosťami zavalenom mediálnom priestore celú akciu zviditeľniť. Lenže potom Cristian pri bizarnej forme vreckovej krádeže príde o peňaženku a mobil a jeden z jeho podriadených vymyslí geniálny spôsob, ako ich získať späť. Cristian sa ako vždy nedokáže sústrediť na nič iné, ako sám na seba. A podobne ako celá švédska spoločnosť sa i konceptuálna výstava začína utápať v bizarnom zmätku, ktorý definuje napätie medzi liberálnymi hodnotami, egoizmom a sebectvom. Vitajte v štvorci menom súčasná Európa!

Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Čtverec
Originální název The Square
IMDb hodnocení 7.2 49,957 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 813 hlasů

Podobné tituly

Final Cut – Dámy a pánové
Hra o smrti
Gunman: Muž na odstřel
Nebezpečná metoda
The Glorias
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Dunkerk
Vítězové
Drahokam
Průvodce k rozpoznání tvých svatých
Gangster Squad – Lovci mafie
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny