What's happening?

Podívejte se na trailer 530 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Děti moje

Děti moje

Sep. 09, 2011USA115 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Poklidný havajský život Matta Kinga se začne sypat ve chvíli, kdy jeho žena po nehodě skončí v kómatu. Otec dvou dcer, předčasně vyspělé desetileté Scottie a sedmnáctileté rebelky Alexandry, který doposud sloužil jen jako „záložní“ rodič, se najednou musí vyrovnat s vědomím, že výchovu vlastních dětí musí zvládnout sám. A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak. Během jedné ostřejší výměny názorů Alexandra konsternovanému otci prozradí, že matka havarovala během romantického lodního výletu s milencem. Takováhle rána mezi oči může člověka přimět k čemukoliv, Matta dovede k rozhodnutí najít milence své ženy, přičemž vlastně úplně jistě neví, co si s ním počne, až ho najde. Během téhle očistné, zábavné a složité cesty, na níž ho doprovázejí jeho dcery, si uvědomí, že to, co zdánlivě rozbila nehoda jeho ženy, tedy pevná rodina, bylo rozbité už dávno předtím. A že on jediný ji může opravit. Ale musí chtít.

Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít…

Těžké období přichází na velkostatkáře Matthewa Kinga (George Clooney). Jeho žena padla do nezvratného kómatu poté, co se vážně zranila při nehodě lodi. Matthew teď musí najít cestu ke svým dvěma vzpurným dcerám, aby spojili síly a mohli najít tajnou lásku jeho umírající ženy.

Matt King (George Clooney) zatím neměl příliš času či ochoty, aby se věnoval své vlastní rodině, dvěma dcerám a manželce. Kromě jeho právní praxe v realitách byl totiž také správcem velkého množství půdy na Havajských ostrovech, kterou jeho rodina vlastní již několik generací, a které také plánuje prodat. Opomíjená manželka, která Matta považuje za lakomce a člověka citově chladného, se věnuje adrenalinovým sportům, aby alespoň nějakým způsobem žila. To se jí však jednoho dne stane osudným a skončí v kómatu. A právě v této chvíli také začíná příběh, ve kterém jsou Matt a jeho dcery hlavními hrdiny. Matt doposud žil pouze s tím, že má dvě dcery. Pak ovšem nastává zvrat, neboť musí plně převzít zodpovědnost za jejich výchovu. Tento fakt, ač by se mohl zdát banálním, se značně komplikuje i povahou samotných děvčat, která patří spíše do rebelských luhů a hájů. Kromě toho je Matt konfrontován s několika skutečnostmi, které po manželčině nehodě vyplavou na povrch, a které by i empatičtější a silnější povahy, než je Mattova, dokázaly rozhodit. Jak se nakonec hlavní hrdina vypořádá s touto skutečností, můžete zjistit ve snímku, který má na kontě pět nominací na Oscara, včetně té za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Havajský právnik Matt King prežíva ťažké obdobie. Jeho žena Elizabeth leží viac než tri týždne v kóme, je v beznádejnom stave a on má na starosti nielen 10-ročnú dcéru Scottie a 17-ročnú dcéru Alexandru, ktoré mu dávajú poriadne zabrať, ale aj dôležitú pozemkovú transakciu, pri ktorej zastupuje svoj široko rozvetvený tunajší rod. Aby toho nebolo málo, dozvie sa, že mu manželka, s ktorou nemal ideálny vzťah, bola neverná. Rozhodne sa nájsť a spoznať jej milenca, aj keď nevie, čo od neho môže očakávať. Počas krátkeho času sa tak on, ako aj jeho deti musia vyrovnať s neodvratnou smrťu blízkeho človeka, prekonať odcudzenie a nájsť nové rodinné väzby.

Príbeh pojednáva o živote Matta Kinga (George Clooney), ktorý sa zrovna dostal do nezávideniahodnej situácie. Musí riešiť problém s predajom dedičstva – obrovský počet akrov pôdy a jeho žena pri surfovaní nešťastnou nahodou narazí a upadne do komátu, pričom šance na jej prežitie sú podľa doktorov absolútne nulové. Z toho pre Matta vyplýva ďalšia nepríjmnosť a to staranie sa o 10-ročnú Scottie (Amara Miller) a 17-ročnú Alexandru (Shailene Woodley). Aby toho nebolo príliš málo, čo by čerešničku na torte sa hlavný hrdina dozvedá, že jeho žena, s ktorou v posledných mesiacoch príliš dobre nevychádzal, ho podvádza.

Děti moje
Děti moje
Děti moje
Děti moje
Děti moje
Originální název The Descendants
IMDb hodnocení 7.3 229,933 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 1,852 hlasů

Režisér

Obsazení

Shailene Woodley isAlexandra King
Alexandra King
Amara Miller isScottie King
Scottie King
Robert Forster isScott Thorson
Scott Thorson
Judy Greer isJulie Speer
Julie Speer
Beau Bridges isCousin Hugh
Cousin Hugh
Rob Huebel isMark Mitchell
Mark Mitchell
Mary Birdsong isKai Mitchell
Kai Mitchell

Podobné tituly

Bez východiska
Stars In Shorts
Wall Street: Peníze nikdy nespí
Come As You Are
Až vyjde měsíc
Duše
U moře
Musíme si pomáhat
Capone
Deadpool 2
Muži v černém: Globální hrozba
Kolja