What's happening?

Dokonalá bouře

Dokonalá bouře

Jun. 26, 2000USA130 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty – mezi nimi i hurikán Grace – srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané „Dokonalá bouře“. Ve filmu DOKONALÁ BOUŘE posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu. Podle bestselleru Sebastiana Jungera

Na podzim 1991 se rybářská loď Andrea Gail vrátila do přístavu v Gloucesteru sice v pořádku, ale s malým úlovkem. Kapitán Billy Tyne proto oznámí, že za dva dny znovu vyplují. Nálada je napjatá a námořníci se jen neradi loučí se svými blízkými, když si sotva stačili vydechnout. Bobby Shatford slíbí přítelkyni Christine, že to bude naposled, a pak už zůstane s ní a dětmi. Loď vypluje za úsvitu, od počátku se však nic nevyvíjí dobře. Mechanik Bugsy má problémy se zařízením na výrobu ledu, nová posila posádky, nervní Sully, se dostane do sporu s dobráckým Murphem, napětí roste a počasí se zhoršuje. Zatímco Billy se rozhodne plout do nebezpečných vod, kde předpokládá větší úlovek, v přístavu rodiny a přátelé námořníků sledují s obavami předpovědi meteorologů, kteří upozorňují na mimořádně silnou bouři. Menší i větší lodě začínají mít problémy a jachta Mistral se tříčlennou posádkou se převrátí. Billova posádka je však nadšená. Konečně narazili na bohatý úlovek. Podpalubí se plní rybami a zdá se, že se konečně vše obrací k lepšímu. Jenže pak se definitivně porouchá zařízení na výrobu ledu a posádka musí okamžitě do přístavu. Navzdory předpovědím počasí plují přímo, a zatímco záchranáři pátrají po posádce převržené jachty, zkušený Billy se probíjí stále mohutnějšími vlnami. Potom však porucha přeruší spojení a Billy netuší, že míří přímo do středu zuřící superbouře.

Živly nemajú zľutovanie. Pocítite ich zúrivosť. Atlantik sa vzdúva v tridsaťmetrových vlnách. Vietor zúri na maximum! V októbri 1991 sa tri poveternostné fronty – medzi nimi aj hurikán Grace – zrazili v doposiaľ najväčšej zaznamenanej búrke, meteorológmi nazvanej „Dokonalá búrka“. Vo filme DOKONALÁ BÚRKA posádka rybárskej lode Andrea Gail bojuje s najmocnejšími živlami, aké kedy príroda uvolnila z reťaze. Podľa bestselleru Sebastiana Junger.

Dokonalá bouře
Dokonalá bouře
Dokonalá bouře
Dokonalá bouře
Dokonalá bouře
Originální název The Perfect Storm
IMDb hodnocení 6.4 153,820 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 1,404 hlasů

Režisér

Obsazení

George Clooney isCapt. Billy Tyne
Capt. Billy Tyne
Mark Wahlberg isBobby Shatford
Bobby Shatford
Diane Lane isChristina
Christina " Chris " Cotter
John C. Reilly isDale
Dale " Murp " Murphy
William Fichtner isDavid
David " Sully " Sullivan
Bob Gunton isAlexander McAnally III
Alexander McAnally III
Karen Allen isMelissa Brown
Melissa Brown
Allen Payne isAlfred Pierre
Alfred Pierre
John Hawkes isMike 'Bugsy' Moran
Mike 'Bugsy' Moran

Podobné tituly

Nebe a země
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Nymfomanka, část I.
Purpurová barva
Váha vody
Muž na Měsíci
Americký gangster
Spojenci
Marvinův pokoj
Díra
Dálniční hlídka
18 dárků