What's happening?

Podívejte se na trailer 933 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Dokonalý trik

Dokonalý trik

Díváte se pozorně?Oct. 19, 2006UK131 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Robert Angier a Alfred Borden spolu soutěžili už od doby, kdy jako mladí kouzelníci začínali. Jejich přátelská rivalita však skončila, když Alfred přišel s trikem, který zanechal všechny diváky včetně Roberta v úžasu. Jak dokázal něco tak úžasného? Tahle otázka Robertovi pořád vrtá hlavou. Mnohem důležitější však je, jak takový dokonalý trik napodobit. Za každou cenu musí zjistit, jaké tajemství Alfred skrývá. Jde tu přece o jeho prestiž…

Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli? V tomto napínavém a vzrušujícím thrilleru od režiséra Christophera Nolana uvidíte Hugh Jackmana a Christiana Balea v rolích dvou soupeřících kouzelníků, jejichž snaha předčít jeden druhého se změní ve smrtelnou past. Scarlett Johansson jako půvabná asistentka se stane figurkou i hráčem v jejich soupeření. Skvěle obsazené vedlejší role v čele s Michaelem Cainem a Davidem Bowiem. Geniální příběh a úžasný zážitek. Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte.

Pro Roberta Angiera a Alfreda Bordena byl svět iluzí a kouzelnických triků vším. Jako začínající kouzelníci se přátelili, přestože byli každý jiný, a už tehdy spolu soutěžili a předháněli se v tom, kdo londýnskému publiku na přelomu 19. a 20. století předvede lepší číslo. Vzájemný respekt, snaha odhalit triky toho druhého a přijít s něčím lepším, však postupně přerůstají v posedlost, která je nutí překračovat pravidla a mění rivalitu v boj, vedený všemi prostředky, včetně lásky ke krásné asistentce Olivii. Neštítí se krást si vzájemně kouzla, drobnými sabotážemi si kazit vystoupení, ale také se vzájemně zrazovat a napadat. Zejména poté, co Borden přijde s úžasným a do té doby nevídaným kouzlem, nazvaným Přenesený muž. Angier se rozhodne jeho trik za každou cenu odhalit nebo napodobit, což se mu opravdu povede, a protože je obratnější a dokáže svá kouzla lépe prodat publiku, je jeho vystoupení brzy úspěšnější. Vzájemná rivalita je ovlivňuje a zasahuje do životů jejich blízkých se stále vážnějšími, až tragickými následky. Významnou roli hraje také vynálezce Nikola Tesla, který po dlouhém naléhání sestrojí pro Angiera nebývalý stroj, který kouzelníkovi umožní předvádět úžasné číslo, jež je však spojeno s velmi krutým tajemstvím.

Příběh plný zvratů a nečekaných odhalení vám, stejně jako všechny úžasné kouzelnické triky, navždy utkví v paměti. V Londýně na přelomu 19. a 20. století jsou dva vášniví kouzelníci, charismatický šoumen Robert Angier a nadaný iluzionista Alfred Borden, dlouholetými přáteli a kolegy, kteří se vzájemně podporují a obdivují. Když se však jedné osudné noci jejich nejobtížnější trik příšerně zvrtne, stávají se nepřáteli na život a na smrt a nezastaví se před ničím, aby navzájem odhalili svá tajemství. Jakmile jejich soupeření přeroste v úplnou posedlost plnou podvodů a sabotáží, riskují vše, aby se stali největšími kouzelníky všech dob. V tomhle světě ale nic není tak, jak se na první pohled zdá, tak se pozorně dívejte.

Robert Angier (Hugh Jackman) a Alfred Borden (Christian Bale) spolu soutěžili už od doby, kdy jako mladí kouzelníci začínali. Jejich přátelská rivalita však skončila, když Alfred přišel s trikem, který zanechal všechny diváky včetně Roberta v úžasu. Jak dokázal něco tak úžasného? Tahle otázka Robertovi pořád vrtá hlavou. Mnohem důležitější však je, jak tak dokonalý trik napodobit. Za každou cenu musí zjistit, jaké tajemství Alfred skrývá. Jde tu přece o jeho prestiž… Uznávaný režisér Christopher Nolan (MEMENTO, INSOMNIA, BATMAN BEGINS) přichází s tajemným příběhem dvou kouzelníků z prostředí Londýna přelomu 19. a 20. století, jejichž rivalita je dovedla až k celoživotnímu boji plnému posedlosti, závisti a podvodů se smrtelnými následky.

Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Originální název The Prestige
IMDb hodnocení 8.5 1,151,900 hlasů
TMDb hodnocení 8.2 10,424 hlasů

Režisér

Obsazení

Christian Bale isAlfred Borden
Alfred Borden
Hugh Jackman isRobert Angier
Robert Angier
Scarlett Johansson isOlivia Wenscombe
Olivia Wenscombe
Rebecca Hall isSarah Borden
Sarah Borden
David Bowie isNikola Tesla
Nikola Tesla
Piper Perabo isJulia McCullough
Julia McCullough
Jim Piddock isProsecutor
Prosecutor
Samantha Mahurin isJess Borden
Jess Borden

Podobné tituly

Není čas zemřít
The Bad Batch
Abby Singer
Malé ženy
Na vlastní pěst
Blíženec
Kill Bill 2
Piráti na vlnách
Střílej, abys přežil
REVENANT Zmrtvýchvstání
Modelář
Tanec s vlky