What's happening?

Podívejte se na trailer 845 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Dokud se tančí

Dokud se tančí

Sep. 13, 2019Sweden113 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Mladý Merab zasvětil celý svůj život jedinému cíli – chce tančit v gruzínském národním baletu. Největší překážkou, které musí čelit, je ovšem nový tanečník Irakli, který se stává jeho soupeřem i nejsilnější touhou.

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru, který se věnuje tradičnímu tanci. Vedoucí choreograf je k tanečníkům nesmlouvavý – v gruzínském tanci neexistuje žádná sexualita, pouze vyjadřuje duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Marebův svět se otřese v základech. Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži.

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru tradičních tanců, kde mladé dívky a chlapci pohybem vyjadřují duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Pro jakékoliv odlišnosti zde není místo. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Merabův svět se otřese v základech… Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži. Ve smyslné romanci, která tepe v rytmu úderné hudby, zachycuje režisér Levan Akin touhu být volný i rozpor, který vůči svým kořenům můžeme pociťovat. Upřímné, emocionálně obnažené drama získalo cenu za nejlepší film na MFF v Oděse či cenu za nejlepší režii na MFF v Sarajevu.

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru, který se věnuje tradičnímu tanci. Vedoucí choreograf je k tanečníkům nesmlouvavý – v gruzínském tanci neexistuje žádná sexualita, pouze vyjadřuje duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Marebův svět se otřese v základech. Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži. V senzuální romanci, která tepe v rytmu úderné hudby, zachycuje Levan Akin touhu být volný i rozpor, který vůči svým kořenům můžeme pociťovat. Upřímné, emocionálně obnažené drama získalo cenu za nejlepší film na MFF v Oděse či cenu za nejlepší režii na MFF v Sarajevu.

Mladý Merab zasvätil celý život jedinému cieľu – chce tancovať v gruzínskom národnom balete. Najväčšou prekážkou, ktorú musí zdolať, je však nový tanečník Irakli, ktorý sa stáva jeho súperom aj najsilnejšou túžbou. Kto by si bol pomyslel, že práve v Gruzínsku bude natočená jedna z najkrajších gejských romancí posledného obdobia?

Dokud se tančí
Dokud se tančí
Dokud se tančí
Dokud se tančí
Dokud se tančí
Originální název და ჩვენ ვიცეკვეთ
IMDb hodnocení 7.9 5,798 hlasů
TMDb hodnocení 7.7 66 hlasů

Podobné tituly

Rozmarné léto
Kletba z jihu
18 dárků
Warm Springs
Sladký chlapec
Robin Hood
The Professor And The Madman
Skvělí chlapi
Na odstřel
Podraz
J. Edgar
Barva peněz