What's happening?

Podívejte se na trailer 476 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Donšajni

Donšajni

SukničkářiSep. 26, 2013Czech Republic105 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Oscarový režisér Jiří Menzel se po sedmi letech vrací na plátna kin s prostopášnou komedií o vášni k životu, hudbě a k ženám. Komedie Donšajni odhalí divákům svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce a zklamání, o hudbě a milování a o celoživotní slabosti pro operní pěvkyně. To vše s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy.

Místní svůdce a operní režisér Vítek začíná zkoušet Mozartova Dona Giovanniho. Aby měl úspěch, pozve pro chystané představení z Ameriky slavného operního pěvce Jakuba, který v tomto divadle kdysi začínal. Teď je z něj starší muž se spoustou zdravotních problémů, ale ženy se mu nepřestaly líbit. Jakub začne se souborem zkoušet a zdá se, že představení bude mít velký úspěch. V té době Vítkovi kdosi ukradne auto a to použije při bankovní loupeži. Tu překazí učitelka zpěvu Markéta. Vítek zjistí, že je bývalou láskou Jakuba a že s ním má dceru. Postará se o to, aby se znovu setkali?

Operní režisér Vítek, jenž má větší vášeň pro sopranistky než pro hudbu, zkouší v oblastním divadle Mozartova Dona Giovanniho. Vyhlášený proutník se za kuriózních okolností seznámí se šarmantní vedoucí dětského sboru Markétkou. Ani vitální dáma se svérázným smyslem pro spravedlnost nemá ráda operu, neboť se před čtyřiceti lety zamilovala do barytonisty, jenž po srpnové invazi emigroval, a jí po něm zůstala dcerka. Onen dnes již zestárlý donchuán je shodou náhod hlavní hvězdou Vítkova představení… Frivolní hudební komedii o sukničkářích a o svedených a opuštěných ženách prokládají četné operní výstupy.

Jiří Menzel o svém nejnovějším filmu mluví jako o „prostopášné komedii“ a v poetice snímku vskutku navazuje na lehký humor i zamilovanou necudnost z předešlých hrabalovských adaptací. Tento snímek, který byl uveden na festivalech v Montrealu, Chicagu či indické Goi, natočil poprvé podle vlastního scénáře.

Originální název Donšajni
IMDb hodnocení 4.6 120 hlasů
TMDb hodnocení 4.5 2 hlasů

Podobné tituly

Sázka na nejistotu
Game 6
Divoké vlny
Muži v černém 2
The King of Staten Island
Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec
EuroTrip
Vetřelec 007
Sindibád: Legenda sedmi moří
I Love You Phillip Morris
Deadpool 2
Charlie Bartlett