What's happening?

Podívejte se na trailer 757 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Dunkerk

Dunkerk

Jul. 19, 2017UK106 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Operace Dynamo byla hromadnou evakuací přibližně 400 tisíc Němci obklíčených spojeneckých – britských, francouzských a belgických – vojáků z pláží a přístavu francouzského města Dunkerque. Proběhla mezi 27. květnem a 3. červnem roku 1940.

Filmový příběh, který se postupně rozvíjí na zemi, na moři a ve vzduchu, sleduje osudy několika stovek tisíc britských a spojeneckých vojáků v nepřátelském obklíčení na plážích u Dunkerku. Bezbranné muže pod sebou se snaží chránit Spitfiry Královského letectva, když zaměstnávají nepřítele v oblacích. Mezitím se stovky malých plavidel s vojáky i civilisty u kormidla vydávají na záchrannou misi. V zoufalé snaze zachránit alespoň zlomek uvězněné armády dají jejich posádky v závodě s časem v sázku vlastní životy.

Film začíná v momentě, kdy jsou u severofrancouzského města Dunkerk německým vojskem obklíčeny stovky tisíc britských a spojeneckých vojáků. Uvěznění na pláži a s oceánem v zádech spojenečtí vojáci čelí naprosto bezvýchodné situaci. A německá vojska jsou blíž a blíž. Bezbranné muže, stojící frontu na záchranu, se snaží chránit Spitfiry Královského letectva, kteří likvidují nepřítele v oblacích. Mezitím se stovky malých plavidel s vojáky i civilisty u kormidla vydávají na pomoc vojákům a pilotům, kteří po útoku Němců ztroskotali v moři. Díky „Operaci Dynamo“, která trvala osm dní a jejíž úspěch je považován takřka za zázrak, bylo z Dunkerku do Anglie evakuováno 338 226 mužů.

Válečné drama vycházející ze skutečných událostí, k nimž došlo na jaře 1940 u severofrancouzského Dunkerku. Evakuace proběhla pod krycím názvem „Operace Dynamo“. Téměř 400 000 britských vojáků se ocitlo v pasti, když obranný perimetr před nepřítelem drželi Francouzi a každou hodinu se zmenšoval. Statisíce vojáků se tak nachází na pláži u jediného mola a čekají na pořádné lodě, které by je evakuovaly. Pro snímek je charakteristická atmosféra strachu, že se Němcům podaří prolomit poslední zbytky obrany a zmasakrují britské vojáky na pláži. Každý se tak chce zachránit.

Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých – britských, francúzskych a belgických – vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940..

Film začína v momente, keď sú pri severofrancúzskom meste Dunkirk nemeckým vojskom obkľúčené stovky tisíc britských a spojeneckých vojakov. Uväznení na pláži a s oceánom za chrbtom spojeneckí vojaci čelia úplne bezvýchodiskovej situácii. A nemecké vojská sú bližšie a bližšie. Bezbranní muži, stojaci v rade na záchranu, sa snažia chrániť Spitfiry Kráľovského letectva, ktoré likvidujú nepriateľa v oblakoch. Medzitým sa stovky malých plavidiel s vojakmi aj civilistami pri kormidle vydávajú na pomoc vojakom a pilotom, ktorí po útoku Nemcov stroskotali v mori. Vďaka „Operácii Dynamo“, ktorá trvala osem dní a ktorej úspech je považovaný takmer za zázrak, bolo z Dunkirku do Anglicka evakuovaných 338 226 mužov.

Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Dunkerk
Originální název Dunkirk
IMDb hodnocení 7.9 528,527 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 11,528 hlasů

Režisér

Obsazení

Tom Glynn-Carney isPeter Dawson
Peter Dawson
James D'Arcy isLieutenant-Colonel Winnant
Lieutenant-Colonel Winnant
Barry Keoghan isGeorge Mills
George Mills
Kenneth Branagh isCommander Bolton of the Royal Navy
Commander Bolton of the Royal Navy
Cillian Murphy isShivering Soldier
Shivering Soldier
Mark Rylance isMr. Dawson
Mr. Dawson

Podobné tituly

U Zlaté rukavice
Dobrý Will Hunting
Co se vlastně stalo
Sázka na favorita
Jeden musí z kola ven
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
3 dny na zabití
Ragtime
Všichni královi muži
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Počátek
Jack Ryan: V utajení