What's happening?

Podívejte se na trailer 414 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Fimfárum Jana Wericha

Fimfárum Jana Wericha

Nov. 28, 2002Czech Republic90 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Celovečerní film vznikl spojením pěti pohádek ze známé knížky. Fimfárum obsahuje krátké vtipné morality o lidských nectnostech. Výtvarníkům Petru Pošovi a Martinu Velíškovi se podařilo skvěle charakterizovat jednotlivé typy postaviček a scénáristé a režiséři Vlasta Pospíšilová a Aurel Klimt obohatili Werichovu předlohu o další výtvarné nápady a humorné situace. Všemi pohádkami nás provází hlas Jana Wericha.

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok „Fimfárum“, „Až opadá listí z dubu“, „Franta Nebojsa“, „Splněný sen“ a „Lakomá Barka“, ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum.(

Charismatický Werichův hlas, kterým své příběhy vypráví, přímo vybízel k filmovému zpracování. Werichovy moderní pohádky jsou oblíbené, protože ve skutečnosti ani pohádkami nejsou. Vypráví se v nich o všech známých lidských problémech a slabostech. Sedlák-alkoholik, senilní knížepán, rolník gambler – prostě realita. První dvě Werichovy pohádky byly natočeny už dávno. Když Vlasta Popíšilová před lety tvořila „Lakomou Barku“ a „Až opadá listí z dubu“, jistě netušila, že její dílka budou někdy součástí většího projektu. Samotné zkompletování filmu a zincenování tří pohádek, které do té doby natočené nebyly (Splněný sen, Franta Nebojsa, Fimfárum), trvalo čtyři a půl roku.

Originální název Fimfárum Jana Wericha
IMDb hodnocení 7.6 447 hlasů
TMDb hodnocení 6.2 11 hlasů

Režisér

Obsazení

Jan Werich isVypravěč
Vypravěč
Ota Jirák isVypravěč
Vypravěč

Podobné tituly

Tři bratři
Koupili jsme zoo
Křupaví mazlíčci
Děda postrach rodiny
Ratchet a Clank: Strážci galaxie
Toy Story 4: Příběh hraček
Pan Popper a jeho tučňáci
Terminator: Salvation The Machinima Series
Kuky se vrací
Sbohem, synu
Můj soused Totoro
Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu