What's happening?

Podívejte se na trailer 474 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Fimfárum Jana Wericha

Fimfárum Jana Wericha

Nov. 28, 2002Czech Republic90 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Celovečerní film vznikl spojením pěti pohádek ze známé knížky. Fimfárum obsahuje krátké vtipné morality o lidských nectnostech. Výtvarníkům Petru Pošovi a Martinu Velíškovi se podařilo skvěle charakterizovat jednotlivé typy postaviček a scénáristé a režiséři Vlasta Pospíšilová a Aurel Klimt obohatili Werichovu předlohu o další výtvarné nápady a humorné situace. Všemi pohádkami nás provází hlas Jana Wericha.

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok „Fimfárum“, „Až opadá listí z dubu“, „Franta Nebojsa“, „Splněný sen“ a „Lakomá Barka“, ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum.(

Charismatický Werichův hlas, kterým své příběhy vypráví, přímo vybízel k filmovému zpracování. Werichovy moderní pohádky jsou oblíbené, protože ve skutečnosti ani pohádkami nejsou. Vypráví se v nich o všech známých lidských problémech a slabostech. Sedlák-alkoholik, senilní knížepán, rolník gambler – prostě realita. První dvě Werichovy pohádky byly natočeny už dávno. Když Vlasta Popíšilová před lety tvořila „Lakomou Barku“ a „Až opadá listí z dubu“, jistě netušila, že její dílka budou někdy součástí většího projektu. Samotné zkompletování filmu a zincenování tří pohádek, které do té doby natočené nebyly (Splněný sen, Franta Nebojsa, Fimfárum), trvalo čtyři a půl roku.

Originální název Fimfárum Jana Wericha
IMDb hodnocení 7.6 447 hlasů
TMDb hodnocení 6.2 11 hlasů

Režisér

Obsazení

Jan Werich isVypravěč
Vypravěč
Ota Jirák isVypravěč
Vypravěč

Podobné tituly

LEGO® Batman film
Divoké vlny 2
Ježek Sonic
Hors piste
Persepolis
Koupili jsme zoo
Pinocchio
Temný obraz
Volání divočiny
Buchty a klobásy
Tajná zahrada
Návrat do budoucnosti II