What's happening?

Podívejte se na trailer 731 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Final Cut – Dámy a pánové

Final Cut – Dámy a pánové

Feb. 04, 2012Hungary84 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

450 klasických děl světové kinematografie sestříhaných do jednoho příběhu opravdového muže a opravdové ženy.

Opravdový zamilovaný film vypráví příběh „opravdového“ muže a „opravdové“ ženy. A jaký je opravdový muž? Šarmantní jako Marcello Mastroianni v Dolce Vita, ale i svalnatý jako Brad Pitt v Klubu rváčů. Chlapecký jako Leonardo di Caprio v Titanicu… nebo spíš jako Alain Delon V Roccovi a jeho bratřích, jen trochu vyšší – spíš jako Belmondo. Ohromující jako Clark Gable, rozhodný jako Sean Connery… A jaká je opravdová žena? Určitě nevyzpytatelná a živočišná jako Lollobrigida, přitom křehká jako Audrey Hepburn. Dívčí jako Aurdey Tautou, přitom však odtažitá jako Greta Garbo. Bláznivá jako Julia Roberts, ale s úsměvem Avy Gardner. Ví, co chce, jako Sharone Stone…. Páni, co když se ti dva potkají? Film sestříhaný ze 450 děl světové kinematografie.

Co udělá náruživý režisér, když vyschne zdroj státní filmové dotace? Sedne na tři roky do střižny a z více než 450 klasických děl světové kinematografie vytvoří tisíc a jednu podobu lásky. Metapříběh vztahu mezi mužem a ženou zahrnující všechny nezbytné peripetie včetně namlouvání, zásnub, líbánek, nevěry, početí, rozluky či smrti představuje jak intelektuální výzvu pro cinefilní diváky, tak i čiré potěšení pro každého, komu téma lásky není cizí. Uznávaný maďarský režisér Geőrgy Pálfi zručně experimentoval už se svém festivalovém hitu Taxidermie(2006). Místo provokujícího syžetu se ovšem tentokrát pouští do rafinovaných kompozičních výbojů.

Memáte-li peníze na realizaci původního celovečerního filmu, vypůjčte si materiál odjinud, nejlépe z těch největších filmových klasik, jak to před nedávnem udělal György Pálfi. Se střihačským týmem vybral záběry ze stovek kultovních titulů a dal vzniknout originální filmové poctě.

Ozajstný ľúbostný film rozpráva príbeh „ozajstného“ muža a „ozajstnej“ ženy. Aký je ozajstný muž v skutočnosti? A ozajstná žena? Režisér György Pálfi recyklovaním hrdinov a hrdiniek strieborného plátna (objektov toľkých snov a túžob) z 500 klasických filmov zostavil koláž, v ktorej sa dozviete, akí v skutočnosti sú, a čo sa stane, keď sa stretnú.

Originální název Final Cut: Hölgyeim és uraim
IMDb hodnocení 8.1 2,202 hlasů
TMDb hodnocení 7.5 40 hlasů

Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Zelená kniha
Fatima
Hřiště snů
Lolita
Akta Pentagon: Skrytá válka
Ava: Bez soucitu
Testament
Až vyjde měsíc
Apollo 11
Mr. & Mrs. Smith
Valley Girl
Perské lekce