What's happening?

Podívejte se na trailer 469 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Finty Dicka a Jane

Finty Dicka a Jane

Dec. 21, 2005USA87 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku.

Dicku Harperovi (JIM CARREY) se konečně vyplácejí roky jeho tvrdé práce po dlouhém čekání je povýšen na viceprezidenta společnosti Globodyne, světového leadera v oblasti konsolidace médií. Poté, co na své nové pozici stráví jeden den, je však Globodyne potopena ekonomickou katastrofou, která se podobá skandálu ve firmě Enron. A černý Petr zůstává v ruce Dickovi. Náhlá změna vrtkavé štěstěny udělala Dickovi, který si nestihl našetřit žádné peníze na horší časy, velkou čáru přes rozpočet. A místo horších časů přicházejí rovnou ty nejhorší Dick a Jane (TÉA LEONI) s hrůzou sledují, jak z jejich života postupně mizí pompézní dům na předměstí, luxusní auta i přátelé z vyšší společnosti. Tvrdá lekce od jeho amorálního zaměstnavatele mu však vnukne skvělý nápad: pokud bylo kradení dost dobré pro jeho šéfa, je dost dobré i pro něj. Spolu se svou milující ženou se proto rozhodne naplánovat velkolepou pomstu a dát velkému byznysu za vyučenou.

Dick Harper žije spokojeně s manželkou Jane, šestiletým synkem Billym, mexickou služebnou Blancou a psíkem Spotem a po letech poctivé práce u velké společnosti Globodyne ho čeká povýšení. Sice se ho opravdu dočká, jenže vzápětí vyjde najevo, že firma byla vytunelována a on se ocitl bez práce. Nezaměstnaná je i Jane, kterou Dick v radostném očekávání povýšení přemluvil, aby dala výpověď. Pokud zpočátku věřil, že rychle najde novou práci, skutečnost ho brzy přesvědčí o opaku. Když přijde pokyn, aby do čtyřiadvaceti hodin opustili dům, má toho Dick plné zuby a rozhodne se stát lupičem. Jane z toho má legraci a první jeho akce dopadne přesně podle očekávání. Rozhodne se, že manželovi pomůže, a společně vyloupí malý obchod. V nové „profesi“ se jim zalíbí. Znovu získají dům, trávník, auto i televizi a vše se zdá jako dřív. Jenže pak přijde další rána, když se Dick dozví, že by měl být mezi obžalovanými, které soud viní z krachu vytunelované firmy Globodyne.

Finty Dicka a Jane
Finty Dicka a Jane
Finty Dicka a Jane
Finty Dicka a Jane
Originální název Fun with Dick and Jane
IMDb hodnocení 6.2 132,606 hlasů
TMDb hodnocení 6.1 1,555 hlasů

Režisér

Dean Parisot
Režisér

Obsazení

Jim Carrey isDick Harper
Dick Harper
Téa Leoni isJane Harper
Jane Harper
Alec Baldwin isJack McCallister
Jack McCallister
Richard Jenkins isFrank Bascombe
Frank Bascombe
Angie Harmon isVeronica Cleeman
Veronica Cleeman
Richard Burgi isJoe Cleeman
Joe Cleeman
Carlos Jacott isOz Peterson
Oz Peterson

Podobné tituly

Co se vlastně stalo
Ostře sledované vlaky
Muž na Měsíci
Vratné lahve
Byla to divoká noc
Informátor!
Grinch
Intrikáni
The Beach Bum
Tohle je válka !
Po přečtení spalte
The Ridiculous 6