What's happening?

Podívejte se na trailer 571 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
G. I. Joe

G. I. Joe

Aug. 04, 2009USA113 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Elitní tým profesionálů G.I. Joe vybavený nejmodernější špionážní a vojenskou technikou neúnavně cestuje po celém světě. Bojuje proti zbrojařské firmě Destro a potírá vzrůstající vliv nebezpečné tajné organizace Kobra, která se snaží uvrhnout svět v chaos.

I když námět tohoto výpravného akčního filmu čerpá z bytostně americké hry, čeští diváci se při jeho sledování budou cítit jako doma. Jedna z klíčových scén, opulentní automobilová honička, se totiž odehrává v kulisách pražského Starého města. Ostatně režisér Stephen Sommers (tvůrce prvních dvou dílů Mumie) jinak než velkoryse své filmy točit neumí… Za „světového policajta“ jsou sice považovány Spojené státy, ale ve skutečnosti je jím organizace zvaná G. I. Joe, která používá nejvyspělejší technologie a nejprověřenější lidi k tomu, aby bojovala se zlem po celém světě. V hledáčku jejího zájmu se momentálně nachází zbrojařská firma Destro, která to nepokrytě hraje na více stran, a hlavně záhadná organizace zvaná Kobra, jejíž aktivity kormidlují svět ke stále většímu chaosu. Situace je o to vážnější, že členové Kobry nejsou o nic hůř vybaveni než příslušníci G.I. Joe… Stejně jako u adaptace předchozí herní série společnosti Hasbro, akčních postaviček Transformers, spočívala největší výzva pro filmaře ve vybalancování příběhu, který by uspokojil jak fanoušky, kteří s těmito figurkami vyrostli, tak diváky, co je neznají. „Mohli jsme pouze okopírovat charaktery, které se postupně z akčních postaviček proměnily v hrdiny kreslených komiksů a animovaných seriálů, ale tím bychom ztratili právě ony ,nepoznamenané‘ diváky,“ říká režisér, který se odvážně rozhodl jít střední cestou na pomezí klasické komiksové adaptace a bondovsky laděného dobrodružství. Na rozdíl od jiných „hrdinských“ akčních filmů nestojí na straně dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávných specialistů s různými schopnostmi a vzájemnými vazbami. Do jejich světa vstupujeme prostřednictvím Dukea (Channing Tatum), který je vůdčí osobou týmu, v němž se mimo jiné vyskytuje i krásná, nicméně citově nezralá špiónka, němý vyznavač asijských bojových umění nebo česká modelka Karolina Kurková v jedné z menších rolí. Kromě ní uvidíme ve filmu i Dennise Quaida, Siennu Millerovou nebo Christophera Ecclestona.

V roce 1641 je ve francouzském vězení Skot James McCullen shledán vinným z prodeje zbraní oběma stranám konfliktu. Před vykonáním rozsudku vyřkne poslední slova o tom, že klan McCullenů je velký a mocný a že moc jeho synů poroste i po dlouho po jeho smrti. Místo popravy ho však čeká rozžhavená železná maska, kterou je odsouzen nosit až do své smrti… V nedaleké budoucnosti mluví na fóru McCullanův potomek, mocný zbrojař. Představuje nanomity – dokonalé mini vojáky. Původně sloužili v lidském těle k likvidaci nádorových buněk, ale podařilo se je naprogramovat tak, aby jedli prakticky cokoliv, například kov a beton, a ničili tak nepřátelskou techniku a budovy. Pak jsou dálkovým ovladačem zkratováni, aby nedošlo k další nežádoucí aktivitě. Druhý den ráno má být vyexpedována z McCullanovy továrny v Kyrgyzstánu další várka bojových hlavic s nanoroboty. Dva vojáci Duke a Ripcord, kteří vezou v koloně aut kufr s nanohlavicemi, si všimnou chybějícího průzkumného týmu na 40. kilometru. Vyhlásí pohotovost a vrtulníky potvrdí, že radar nic nehlásí. Najednou se ale zničehonic objeví jakoby mimozemské letadlo a oba Apače sestřelí. Vojenská vozidla se rozptýlí, podivný letoun střílí i po autech a ničím nejde zničit. Pak se na zemi objeví jakýsi výsadek vojáků, které vede štíhlá černovlasá žena. Nezastaví je ani granáty. Duke odnese zraněného kamaráda stranou a vrací se pro kufr. Žena se mu s několika vojáky postaví. Vyjde najevo, že se znají, jmenuje se Anna. Najednou se z oblohy snese další neznámý stroj a z něj další „muž v černém“. Ten začne likvidovat Anniny vojáky. Duke Anně pomáhá. Objeví se další žena se zrzavými vlasy a muže v černém zastřelí. Anna nakonec odletí bez kufru, ten nechá Dukovi. Za Dukem přijde zrzavá žena se svými muži a chtějí kufr. Jsou prý tajná jednotka – jako hologram se jim představí velitel jednotky, generál Clayton Abernati aneb generál Hawk. Je prý ve zvláštní jednotce. Jeho tým Alfa je prý dopraví i s kufrem k němu. Během letu Duke zjistí, že zrzavá žena je u speciální jednotky – je v ní Brit, Maročan a muž, který nemluví. Chce se k nim přidat. Na základně zjistí, že se jedná o útvar G. I. Joe, který formálně neexistuje, ale slouží u něj ti nejlepší z nejlepších. Jednotka se snaží zjistit, kdo je napadl, proč a kdo za jejich nepřáteli stojí…

Legendární řada hraček od Hasbro Toys, k jejichž výrobkům patří také mimojiné nedávno na plátně oživení Transformers, společně s animovaným seriálem a komiksem inspirovaly Paramount pictures k natočení sci-fi akce G. I. Joe. Můžeme se těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Elitní teroristický zabiják ninja Storm Shadow vyrostl a byl pokrevním bratrem na opačné straně stojícího Snake-Eyese, což nám celý příběh zkomplikuje. Režie se ujal Stephen Sommers (Mumie, Van Helsing).

Za „svetového policajta“ sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. „Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané ‚divákov,“ hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných „hrdinských“ akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona.

G. I. Joe
G. I. Joe
G. I. Joe
G. I. Joe
G. I. Joe
G. I. Joe
Originální název G.I. Joe: The Rise of Cobra
IMDb hodnocení 5.8 196,845 hlasů
TMDb hodnocení 5.7 3,335 hlasů

Režisér

Obsazení

Dennis Quaid isGeneral Hawk
General Hawk
Sienna Miller isAna Lewis / Baroness
Ana Lewis / Baroness
Joseph Gordon-Levitt isThe Doctor / Rex
The Doctor / Rex
Christopher Eccleston isMcCullen / Destro
McCullen / Destro
Lee Byung-hun isStorm Shadow
Storm Shadow

Podobné tituly

Podraz
Správci osudu
Spy Kids 3D: Konec hry
These Final Hours
Uncertainty
Jackie Brownová
Za všechno může láska
Černý jestřáb sestřelen
Enduring Love
Bourneův odkaz
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
Mission: Impossible II