What's happening?

Podívejte se na trailer 625 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Gladiátor

Gladiátor

Gladiátor, který se postavil impériu.May. 01, 2000USA150 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed).

Římský generál Maximus opět dovedl své legie k vítězství na bitevním poli. Válka je vyhrána a Maximus sní o domově. Nepřeje si nic jiného, než se vrátit k ženě a svému synovi. Umírající vládce Marcus Aurelius pro něj nicméně má ještě jeden úkol. Žádá, aby se generál ujal vlády. Commodus, dědic trůnu, žárlí na vládcovu přízeň Maximovi a nařizuje Maximovu popravu, včetně jeho rodiny. Maximus sice o vlásek unikne smrti, ale těžce zraněného ho „zachrání“ otrokáři. Maximus se tak dostane do gladiátorské školy a v aréně jeho sláva den ode dne roste. Nyní přichází do Říma, aby pomstil vraždu ženy a svého syna, aby zabil nového císaře – Commoda. Poznal, že jediná moc, silnější než vládcova, je vůle lidu. Cesta, která vede k naplnění Maximovy pomsty, je stát se největším hrdinou celé říše.

Příběh římského generála Maxima začíná v zimě roku 180, kdy v čele římských legií zvítězil nad germánskými kmeny. Po bitvě dorazí do ležení císař Marcus Aurelius se svými dětmi, slabošským synem Commodem a dcerou Lucillou, která byla kdysi Maximovou milenkou. Věčnými boji unavený císař požádá Maxima, aby se po jeho smrti stal protektorem Říma. Generál to však odmítne. Když se Commodus dozví, že ho otec nehodlá jmenovat svým nástupcem, zákeřně ho usmrtí a zmocní se vlády. Maximus se novému vládci odmítne podrobit a je zatčen. Podaří se mu uprchnout a spěchá domů. Svůj dům najde vypálený a manželku i syna zavražděné. Vyčerpán žalem i zraněním omdlí a probere se v zajetí otrokářské karavany. Je pak prodán bývalému gladiátorovi Proximovi. Společně s černým otrokem Jubou projde gladiátorským výcvikem a dostane přezdívku Španěl. Commodus se vrací do Říma a chce rozpustit senát. K tomu však potřebuje získat na svou stranu lid. Rozhodne se proto uspořádat velkolepé gladiátorské hry, kam přijíždí i Proximovi gladiátoři.

Římský generál Maximus (Russell Crowe) se přičiněním zkorumpovaného následníka trůnu stává gladiátorem. Jeho schopnosti v aréně ho nakonec zavádějí do římského Kolosea, kde ho čeká rozhodující zúčtování s novým panovníkem…

Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Gladiátor
Originální název Gladiator
IMDb hodnocení 8.5 1,307,834 hlasů
TMDb hodnocení 8.2 12,342 hlasů

Režisér

Ridley Scott
Režisér

Obsazení

Russell Crowe isMaximus Decimus Meridius
Maximus Decimus Meridius
Oliver Reed isAntonius Proximo
Antonius Proximo
Richard Harris isMarcus Aurelius
Marcus Aurelius
Derek Jacobi isSenator Gracchus:
Senator Gracchus:
David Schofield isSenator Falco
Senator Falco
John Shrapnel isSenator Gaius
Senator Gaius
Tomas Arana isGeneral Quintus
General Quintus

Podobné tituly

JFK
Vražda v Orient expresu
Transformers 2: Pomsta poražených
Iron Man 3
Střílej, abys přežil
Věčný svit neposkvrněné mysli
Hra o smrti
Klaus
Hnüs
Ve jménu Angela
Muži v černém 3
Dravec a feťák