What's happening?

Podívejte se na trailer 591 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Grandhotel Budapešť

Grandhotel Budapešť

Feb. 26, 2014Germany100 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu.

Hrdinovia komédií Wesa Andersona bývajú svojrázni a nevšední. Inak tomu nie je ani v jeho najnovšom filme Grandhotel Budapešť. Pán Gustave je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej zemi, kde toho príliš veľa nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou spoľahlivosti, čo zosobňuje práve tento šéf hotelového personálu. Priania svojich hostí plní pán Gustave ešte predtým, ako ich vyslovia a väčšinu z nich úplne nezištne miluje, a to aj vo fyzickom slova zmysle.

Čoraz populárnejšiemu americkému režisérovi Wesovi Andersonovi sa podarilo pre svoj nový film obstarať veľmi solídnu skupinu známych a oceňovaných herečiek a hercov. Príbeh snímky Grandhotel Budapešť, nakrútenej v Európe, sa zameria na život hlavnej postavy, legendárneho vrátnika M. Gustava (Ralph Fiennes) v jednom z veľkolepých maďarských hotelov 20. storočia, ktorý zamestná a zoberie pod svoje krídla mladého chlapca. A to zďaleka nie je všetko; dôjde ku krádeži neoceniteľného renesančného obrazu a na pozadí prudkých zmien európskeho kontinentu medzi svetovými vojnami zúri boj o nevyčísliteľné bohatstvo jednej veľkej rodiny…

Pan Gustave je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa, z něhož chce vychovat svého nástupce.

Snímek Grandhotel Budapešť líčí dobrodružství Gustava H, který v meziválečném období proslul jako legendární recepční věhlasného evropského hotelu, a jeho pomocníka Zera Mustafy, jenž se stane Gustavovým nejspolehlivějším přítelem. Diváci budou svědky krádeže i opětovného získání cenného renesančního obrazu, zažijí zuřivou bitvu o ohromné rodinné bohatství, šílenou honičku na motocyklech, ve vlacích, na saních i na lyžích a vcítí se do nejsladší milostné aféry… To vše ve světě, který se mění bleskovou rychlostí.

Mladý spisovatel tráví nějaký čas v kdysi známém Grandhotelu Budapešť, ale nyní je to už jen zašlý hotel s pár hosty. Spisovateli se podaří seznámit se s panem Moustafou, který je majitelem hotelu. Pan Moustafa je přistěhovalec, a proto spisovatele zajímá, jak k hotelu a dalšímu majetku přišel. Pan Moustafa mu tedy začne u večeře vyprávět příběh. Moustafa v hotelu začal pracovat jako poslíček, kterému se říkalo Zero. Tehdy byl správcem hotelu Monsieur Gustave, který byl velmi schopný, oblíbený a měl zálibu ve starších dámách. Díky němu se tyto ženy do hotelu vracely, aby zde prožívaly svá romantická dobrodružství. Zero byl v hotelu nový a M. Gustave si ho vzal pod svá křídla. Jednoho dne se M. Gustave dozvěděl, že zemřela jeho oblíbená klientka, kterou jsme viděli na začátku filmu. M. Gustave a Zero se vydali do jejího domu, aby se s ní mohli rozloučit. Shodou okolností se tam M. Gustave dozvěděl, že mu stará dáma odkázala svůj nejcennější obraz, což se samozřejmě nelíbí jejím dětem, které se na dědictví velmi těší. M. Gustave je ještě v domě nařčen ze zneužívání staré paní a z mnoha dalších věcí, takže se rozhodne odejít, ale obraz si rovnou bere s sebou. Jedna služebná a komorník jménem Serge viděli, že si M. Gustave obraz odnáší, dokonce mu ho zabalili. Segre dal k obrazu dopis, na jehož obálce bylo napsáno „Tajné“, M. Gustave o něm neví. M. Gustave a Zero se pak vrátili do hotelu a obraz ukryli do trezoru. Během chvíle se v hotelu objevila policie a M. Gustave byl zatčen za vraždu staré dámy. Hlavním svědkem vraždy má být komorník Serge.  Zero ale nezahálí a spolu s M. Gustavem vymýšlí plán na útěk. S útěkem nakonec pomůže přítelkyně Zera, která peče slavné zákusky. Díky zákuskům dostane M. Gustave potřebné náčiní na prokopání se z vězení ven. Venku na M. Gustava čeká Zero, ale Zero jaksi zapomněl na vypracování celého plánu na útěk. M. Gustave proto zkontaktuje správce jiného hotelu a ten rozjede kampaň mezi dalšími správci hotelů, aby M. Gustavovi pomohl. Díky tomu získá M. Gustave vše, co potřebuje k útěku a také se dozví, kde se momentálně nachází komorník Serge…

Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Grandhotel Budapešť
Originální název The Grand Budapest Hotel
IMDb hodnocení 8.1 687,950 hlasů
TMDb hodnocení 8 10,095 hlasů

Režisér

Wes Anderson
Režisér

Obsazení

Ralph Fiennes isMonsieur Gustave H.
Monsieur Gustave H.
F. Murray Abraham isOld Zero Moustafa
Old Zero Moustafa
Tony Revolori isYoung Zero Moustafa
Young Zero Moustafa
Adrien Brody isDmitri Desgoffe-und-Taxis
Dmitri Desgoffe-und-Taxis
Willem Dafoe isJ.G. Jopling
J.G. Jopling
Jeff Goldblum isDeputy Vilmos Kovacs
Deputy Vilmos Kovacs
Uwe Holoubek isSecond Waiter (1968)
Second Waiter (1968)
Jude Law isYoung Writer
Young Writer

Podobné tituly

Kolja
Nový svět
Ragtime
Poslední samuraj
A Very Murray Christmas
Sousedi
Krotitelé duchů
Velký draft
Barry Seal: Nebeský gauner
Ošetřovatel
Suburbicon: Temné předměstí
Muž na Měsíci