What's happening?

Podívejte se na trailer 737 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Gravitace

Gravitace

Nepouštěj se.Oct. 03, 2013UK90 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí… a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu.

Na 10 Oscarů nominovaný sci-fi blockbuster je velkorozpočtovou výpravnou odyseou do nitra vesmírné podstaty. Nehostinné univerzum bez kyslíku, v němž se nešíří žádný zvuk a z něhož vlastně není úniku, představuje dokonalé místo v nemožnosti přežít. Ve vnějších prostorách zemské atmosféry převádějí inženýrka Stonová s poručíkem Kowalskim instalaci skenovacího zařízení do Hubbleova teleskopu. Najednou ale dostanou pokyn okamžitě přerušit misi a co nejrychleji se vrátit do Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Jenomže to už k nim míří rychlostí 80 tisíc kilometrů za hodinu shluk trosek ze zničených satelitů.

Když jste ve vesmíru, jste sami. Jste to jen vy v těsném obleku, do kterého se bojíte třeba jen kýchnout. Vy a oblek v nekonečném prostoru s několika drobnými, nicotnými ostrůvky ve tvaru satelitů, družic, stanic… Země. Pokud dojde k nehodě, jistící lana selžou a vy jste odmrštěni vstříc prázdnotě, kdo vám pomůže? Je něco takového vůbec v lidských silách? Sandra Bullock a George Clooney v hlavních rolích mrazivého thrilleru od režiséra Potomků lidí.

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku – inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou… a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru.

Gravitace
Gravitace
Gravitace
Gravitace
Gravitace
Gravitace
Gravitace
Gravitace
Originální název Gravity
IMDb hodnocení 7.7 754,411 hlasů
TMDb hodnocení 7.2 11,564 hlasů

Režisér

Obsazení

Sandra Bullock isDr. Ryan Stone
Dr. Ryan Stone
George Clooney isLt. Matt Kowalski
Lt. Matt Kowalski
Ed Harris isMission Control (voice)
Mission Control (voice)
Orto Ignatiussen isAningaaq (voice)
Aningaaq (voice)
Phaldut Sharma isShariff (voice)
Shariff (voice)
Amy Warren isExplorer Captain (voice)
Explorer Captain (voice)
Basher Savage isSpace Station Captain (voice)
Space Station Captain (voice)
Adam Cozens isAdam (uncredited)
Adam (uncredited)

Podobné tituly

London Road
Elitní zabiják
Temný obraz
Fatima
Bratři Bloomovi
Lincoln
Rebel v žitě
Interstellar
Hamilton
Dálniční hlídka
Specialista
Smrtonosná past: Opět v akci