What's happening?

Podívejte se na trailer 829 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Hannibal

Hannibal

„Génius zla…Kanibal…Jménem Hannibal…Pokračování oscarového hororu Mlčení jehňátek.“Feb. 08, 2001USA131 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného, vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval“, pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou prožívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už této noční můry nikdy nezbaví. Fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. Jednou z Hannibalových obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Přežil v zuboženém stavu – je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší.

Ticho bylo prolomeno… „Znepokojivé“ (Time), „působivé“ (The Wall Street Journal) a „napínavé“ (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch“ (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý“ (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost… a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění“ (Joel Siegel, „Good Morning America“).

Ošetřovatel z vězeňského ústavu pro duševně choré Barney rozprodává věci po masovém vrahovi Lecteru Hannibalovi. Znetvořenému invalidnímu boháči Masonu Vergerovi prodá za přehnanou částku masku, která byla Lecterovi nasazována, a vypráví mu o jeho rozhovorech s agentkou FBI Clarice Starlingovou. Verger oznámí tiskovému mluvčímu ministerstva spravedlnosti, že má nové informace o Lecterovi. Úkolem je opět pověřena Clarice. Navštíví Vergera a dozví se, že Lecter byl kdysi jeho terapeut a že podlehl jeho výmluvnosti a obratnosti v psychologické manipulaci natolik, že si sám skleněným střepem odřízl obličej. Netrvá dlouho a Clarice dostane od Lectera dopis. Z internetu ví, že byl vrácen na seznam nejhledanějších zločinců, a protože agentka přijala úkol dopadnout ho, stává se jeho nepřítelem.

Ridley Scott natočil další příběh Hannibala Lectera (Anthony Hopkins), který uprchl během pátrání po sériovém vrahovi a usadil se v italské Florencii. Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Jednou z jeho obětí se měl stát také perverzní Mason Verger (Gary Oldman), jenž je závislý na lékařských přístrojích, ale posedlý touhou po pomstě a prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt. Sleduje jej také agentka FBI Clarice Starling (Julianne Moore).

Hannibal
Hannibal
Hannibal
Hannibal
Hannibal
Hannibal
Originální název Hannibal
IMDb hodnocení 6.8 249,807 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 2,955 hlasů

Režisér

Ridley Scott
Režisér

Obsazení

Anthony Hopkins isDr. Hannibal Lecter
Dr. Hannibal Lecter
Julianne Moore isClarice M. Starling
Clarice M. Starling
Francesca Neri isAllegra Pazzi
Allegra Pazzi
Gary Oldman isMason Verger
Mason Verger
Ray Liotta isPaul Krendler
Paul Krendler
Frankie Faison isBarney Matthews
Barney Matthews
Giancarlo Giannini isInsp. Renaldo Pazzi
Insp. Renaldo Pazzi
Zeljko Ivanek isDr. Cordell Doemling
Dr. Cordell Doemling
Hazelle Goodman isEvelda Drumgo
Evelda Drumgo
David Andrews isFBI Agent Pearsall
FBI Agent Pearsall

Podobné tituly

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem
The Fanatic
Seznamte se, Joe Black
Čelisti II
Dokonalá bouře
1492: Dobytí ráje
Valmont
Follow Me
Celebrity
Akta Pentagon: Skrytá válka
The Owners
Prokletý ostrov