What's happening?

Podívejte se na trailer 719 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Happy Feet

Happy Feet

Nov. 16, 2006USA108 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Královští tučňáci se rodí s nadáním pro zpěv. Mumble je výjimka. Narodil se, aby tančil…vlastně stepoval. Takové tučňáka nehodné chování se stane důvodem pro jeho vyhnání ze země do velkého studeného světa. S pomocí podivínů Amigos a vševědoucího tvrďáka jménem Lovelace se Mumble vydává na dobrodružnou cestu za poznáním. Být upřímný sám k sobě je způsob, jak změnit svět.

Pokud nedovedete zpívat, jste mezi tučňáky z arktických plání nikým. Tučňák Brumla je bohužel tím nejhorším zpěvákem na celém širém světě. Co mu však chybí tuhle, nechybí mu tamhle. Je totiž skvělý tanečník, ba co víc, je blázen do stepu. Brumla je prostě natolik jiný, že jej přísný vládce národa tučňáků, stařešina Noah, nadobro vyloučí z komunity. Náš hrdina se poprvé v životě dostane mimo domov a v dálavách se setkává s věru podivnými brachy, kteří sice tučňáky bezesporu jsou, ale vůbec tak nevypadají – Adelie Amigos pod vedením zkušeného Ramona. Brumlovy “správňácké” pohyby se jim zalíbí natolik, že mu nabídnou spolupráci. V zemi Adeliů se Brumla společně s guru Lovelacem a partou Amigos vydává přes širé ledové pustiny vstříc mnoha dobrodružstvím, aby při nich zjistil, že svým zvláštním darem může změnit svět o kousek k lepšímu.

Memphis je tučňák císařský a žije v Antarktidě, ve světě věčného ledu a mrazu. S milovanou Normou čeká potomka, na chvíli mu však vejce vypadne z teplého vaku a Mambo, který se jim zanedlouho narodí, je proto poněkud jiný než ostatní. Podivně poskakuje a neumí zpívat. Rodiče i kamarádka Glorie ho sice i přesto mají rádi, ve škole se však stává terčem posměchu. Místo zpěvu stepuje, ale většinou stranou od ostatních. Spřátelí se s partou tučňáků kroužkových, kteří jsou jeho tancem nadšeni, a společně vyzvídají od všemi uznávaného tučňáka Lovelaceho informace o lidech. Ty se mu budou brzy hodit. Když chce totiž vyznat lásku Glorii tancem a předstíraným zpěvem, který za něj obstarává ukrytý kamarád Ramon, podaří se mu strhnout k tanci všechny ostatní tučňáky. Stařešina Noah ho vykáže, protože narušuje harmonii komunity a přivolal na ni hlad. Mambo tomu nevěří a rozhodne se zjistit, proč v moři nejsou ryby.

Komediální animované dobrodružství se odehrává na ledové a zasněžené Antarktidě. Ve zdejší Zemi tučňáků musí každý tučňák umět krásně zpívat, aby skrz píseň nalezl duši svého nejbližšího. Jednou se ale narodí mladému páru Memphisu a Normě Jean mládě Mumble, který je nejhorší zpěvák na celé Antarktidě. Ačkoliv zpívat neumí, je nejlepším stepařem na světě… Pod taktovkou George Millera (ČARODĚJKY Z EASTWICKU, LÉK PRO LORENZA aj.) se sešli Robin Williams, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Elijah Wood a jiní herci, aby propůjčili své hlasy postavičkám jednoho z posledních animovaných filmů uvedených v tomto roce.

Hlboko v srdci Antarktídy, v ríši tučniakov kráľovských…. Ak nevieš spievať, akoby si neexistoval! Pre malého Mumbla je to naozaj tragédia, pretože je asi najhorším spevákom na celom svete. On sa skrátka narodil pre tanec, konkrétnejšie pre step. Má to však menší háčik. Hoci to jeho mama Norma Jean považuje za istým spôsobom pôvabné, jeho otec Memphis vie, že sa to medzi tučniakmi „nepatrí“. A obaja navyše vedia, že bez zamilovanej piesne si Mumble nikdy nenájde životnú partnerku! Keďže je Mumble iný ako všetci v jeho kŕdli, je čosi ako vydedenec. A práve to je tŕňom v oku vodcu kŕdľa Noaha. A tiež dôvodom, prečo sa rozhodol Mumbla zo spoločenstva tučniakov vyhnať. Ďaleko od domova natrafí na tučniakov, ktorí sa rozhodne nesprávajú „kráľovsky“ – no ktorí sú absolútne nadšení jeho tanečným nadaním. Život má pre Mumbla prichystaných ešte veľa prekvapení. Ktovie, možno aj navzdory jeho „hudobnému hluchu“ to predsa len nebude až také čierne ani v otázke lásky.

Happy Feet
Happy Feet
Happy Feet
Originální název Happy Feet
IMDb hodnocení 6.4 164,801 hlasů
TMDb hodnocení 6 3,467 hlasů

Režisér

George Miller
Režisér

Obsazení

Elijah Wood isMumble (voice)
Mumble (voice)
Robin Williams isRamon / Lovelace (voice)
Ramon / Lovelace (voice)
Brittany Murphy isGloria (voice)
Gloria (voice)
Hugh Jackman isMemphis (voice)
Memphis (voice)
Nicole Kidman isNorma Jean (voice)
Norma Jean (voice)
Hugo Weaving isNoah (voice)
Noah (voice)
Anthony LaPaglia isBoss Skua (voice)
Boss Skua (voice)
Elizabeth Daily isBaby Mumble (voice)
Baby Mumble (voice)
Magda Szubanski isMiss Viola (voice)
Miss Viola (voice)
Miriam Margolyes isMrs. Astrakhan (voice)
Mrs. Astrakhan (voice)

Podobné tituly

Mindhorn
Po přečtení spalte
Fatima
Don Jon
Hair Love
Horton
Švindlíři
Die Schokoladenschnüffler
Barry Seal: Nebeský gauner
Persepolis
Vzhůru za sny
Čtyřicetiletá verze