What's happening?

Podívejte se na trailer 440 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Doba bude zlá a temná ...Nov. 16, 2005UK157 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Když se z Ohnivého poháru vynoří jméno Harryho Pottera, stane se soutěžícím ve vyčerpávající bitvě o slávu mezi třemi kouzelnickými školami: Turnaji tří kouzelníků. Jenže Harry se do soutěže nepřihlásil – kdo to udělal za něj? Teď musí Harry čelit smrtelně nebezpečnému drakovi, divokým vodním démonům a ocitne se v začarovaném bludišti, aby se nakonec objevil v kruté společnosti Toho, jehož jméno nesmí být vysloveno.

Navzdory zlým snům, které ho nepřestávají pronásledovat, vydá se Harry s Weasleyovými na čtyřsté dvacáté druhé famfrpálové mistrovství světa. Slavnostní zahájení je velkolepé, v noci však kemp přepadne skupina maskovaných čarodějů, kteří vyvolávají paniku a na obloze vykouzlí obrovskou lebku s hadem v ústech. Znamení Voldemortovo. Je jasné, že se blíží temná doba. Je to zřejmé i z faktu, že se tu bude konat významný Turnaj tří kouzelníků, jehož vítěz získá Ohnivý pohár. Do soutěže se smějí přihlásit pouze kouzelníci starší sedmnácti let. Do Bradavic přijíždí nejen nový učitel obrany proti černé magii Alostor Moody, ale také výpravy ze dvou dalších evropských kouzelnických škol. Zatímco se napjatě čeká na trojici, kterou pohár vybere, začíná vyučování. Moody dává od první hodiny jasně najevo, že bere obranu proti černé magii vážně. Nastává slavnostní okamžik. Pohár vybere do turnaje Cedrica, Viktora a Fleur. K úžasu všech určí ještě Harryho, i když mu ještě není sedmnáct. Podle pravidel se musí turnaje zúčastnit, protože byl pohárem vybrán. Harry zjistí, že prvním úkolem bude získat zlaté vejce, střežené drakem. Kolegiálně to prozradí Cedricovi a oběma se to v napínavém souboji podaří stejně jako Viktorovi a Fleur. Zatímco se chystají na druhý úkol, blíží se velký Vánoční ples. A to ještě netuší, že se závěrečný úkol turnaje změní v děsivou noční můru, která bude někoho stát život.

V Bradavicích se bude konat soutěž mezi třemi školami kouzel. Zatímco Harryho jizva pálí jako čert a poukazuje na přítomnost Lorda Voldemorta, Ohnivý pohár volí posledního účastníka soutěže – Harryho Pottera… Když se z Ohnivého poháru vynoří jméno Harryho Pottera, stane se soutěžícím ve vyčerpávající bitvě o slávu mezi třemi kouzelnickými školami + Turnaji tří kouzelníků. Jenže Harry se do soutěže nepřihlásil – kdo to udělal za něj? Teď musí Harry čelit smrtelně nebezpečnému drakovi, divokým vodním démonům a ocitne se v začarovaném bludišti, aby se nakonec objevil v kruté společnosti Toho, jehož jméno nesmí být vysloveno. V této čtvrté filmové adaptaci série knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi se všechno mění. Harry, Ron a Hermiona navždy přestávají být dětmi a čelí výzvám větším, než si dokázali představit.

Čtvrtý rok v Bradavicích. Z velké dálky dorazí mladí čarodějové, se kterými bude ve zrádném Turnaji tří čarodějnických škol soupeřit i Harry Potter (Daniel Radcliffe).

Harry Potter zahajuje svůj čtvrtý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Ani tentokrát tam není v bezpečí. Bradavice hostí významnou událost – Turnaj tří kouzelnických škol. Z každé vybere toho nejvhodnějšího uchazeče Ohnivý pohár. Proti všem předpokladům je vybrán i Harry, ačkoliv je pro turnaj nezletilý a tvrdí, že se sám vůbec nepřihlásil. Brumbáloi se to vůbec nelíbí, protože turnaj je pořádně nebezpečný. Vypadá to tedy, že někdo opět usiluje Harrymu o život. Navíc mu moc spolužáků nevěří, že se nepřihlásil a v bradavické škole ho spolužáci považují za náfuku, dokonce i jeho věrný kamarád Ron se od něj odvrací. Do toho přichází nový profesor Obrany proti černé magii, který není úplně … normální. Harryho čekají těžké časy.

Harryho štvrtý rok na Rockfortskej škole sa celý krúti okolo turnaja, v ktorom sa stretnú študenti troch čarodejníckych škôl v sérii stále náročnejších úloh. Súťažiaci sú vyberaní ohnivou čašou, ktorá tentoraz z Rockfortu vyberie aj Harryho! A aby to všetko nebolo také jednoduché, začína sa hlásiť o slovo aj Voldemort, ktorý je opäť pripravený vrátiť sa!(oficiální text distributora)
Harryho Pottera (Daniel Radcliffe) už istý čas prenasledujú nočné mory, vďaka ktorým ho jeho jazva bolí viac ako inokedy. Pred znepokojivými snami sa pokúša uniknúť tak, že so svojimi priateľmi Ronom Weasleym (Rupert Grint) a Hermionou Grangerovou (Emma Watson) navštívi majstrovstvá sveta v metlobale. Oblohu nad skandujúcimi fanúšikmi však rozžiari Temné znamenie – zlovestný úkaz, ktorý je akýmsi podpisom Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes). Vyčarovali ho Smrťožrúti – jeho prívrženci -, ktorí sa vyhýbajú verejnosti už od Voldemortovho zmiznutia pred trinástimi rokmi. Vtedy zavraždil Harryho rodičov… Harry túži po návrate za bezpečné steny školy v Rokforte, kde ho môže ochrániť profesor Dumbledore (Michael Gambon). Teraz bude ale všetko trošku inak. Dumbledore totiž oznamuje, že Rokfortská stredná škola čarodejnícka bude práve tento rok organizovať prestížny Trojčarodejnícky turnaj – jednu z najpozoruhodnejších a najriskantnejších súťaží čarodejníckeho sveta! Každá z troch najväčších a najvychýrenejších čarodejníckych škôl si vyberie jedného šampióna, ktorý bude plniť nebezpečné úlohy a bude sa snažiť získať cenný Trojčarodejnícky pohár. Študenti Rokfortu užasnuto sledujú, ako do Veľkej siene prichádzajú pôvabné dievčatá z Beauxbatonskej akadémie a mocní chlapci zo školy v Durmstrangu – a bez dychu čakajú na výber svojich šampiónov…

 

Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Ohnivý pohár
Originální název Harry Potter and the Goblet of Fire
IMDb hodnocení 7.7 529,781 hlasů
TMDb hodnocení 7.8 13,901 hlasů

Režisér

Mike Newell
Režisér

Obsazení

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Ralph Fiennes isLord Voldemort
Lord Voldemort
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Michael Gambon isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Brendan Gleeson isAlastor
Alastor "Mad-Eye" Moody
Gary Oldman isSirius Black
Sirius Black
Robert Pattinson isCedric Diggory
Cedric Diggory

Podobné tituly

Legenda o slavném návratu
Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu
Dolittle
Mumie
Enola Holmesová
Mravenec Z
Transformers 5: Poslední rytíř
Wonder Woman 1984
Thelma a Louise
The Zero Theorem
Zlatý kompas
Astronaut