What's happening?

Podívejte se na trailer 1281 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Havel

Havel

Co byste obětovali pro pravdu a lásku?Jul. 23, 2020120 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Film na motivy životního příběhu Václava Havla, odehrávající se v letech 1968 až 1989, který zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu.

Co byste obětovali pro pravdu a lásku?
Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

Film Havel je první celovečerní biografie české legendy. Soustředí se na disidentská léta Václava Havla, která ohraničují dva přelomové roky 1968 a 1989. Režisér ukazuje nejen proměnu umělce v ikonu boje za svobodu, ale také jeho bouřlivý osobní život, v jehož středu zůstává neobvyklý vztah s manželkou Olgou.

Životopisný film Havel prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou. „Portrét štátnika nečakajte,“ sľubuje režisér Slávek Horák. Film sa sústredí na Havlov búrlivý osobný život, ktorému dominuje boj za pravdu a správnu vec, prenasledovanie, väzenie, ale aj milostné aféry, pochybnosti o sebe samom a humor. V centre všetkého však stojí atypický, no o to silnejší vzťah s manželkou Olgou. Dej filmu sa odohráva medzi rokmi 1968 a 1989 a zachytáva premenu hlavného hrdinu od ľahkovážneho, úspešného dramatika zo šesťdesiatych rokov cez bojovníka za ľudské práva v rokoch sedemdesiatych až po väzňa a potom aj vodcovskú osobnosť nežnej revolúcie v roku 1989. Dejiny sú ale až v druhom pláne, dráma Havel ponúka predovšetkým veľký, vzrušujúci a málo známy príbeh osobnosti svetového významu.

Havel
Originální název Havel
IMDb hodnocení 7.5 73 hlasů

Podobné tituly

Simon Birch
Úkryt
Talentovaný pan Ripley
Bourneovo ultimátum
Olověná vesta
Lolita
Liberace!
Naděje
Grandhotel Budapešť
Světová válka Z
I Love You Phillip Morris
American Honey