What's happening?

Podívejte se na trailer 1020 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Hledám Amy

Hledám Amy

Apr. 04, 1997USA113 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Dva nejlepší přátelé Holden (Ben Affleck) a Banky (Jason Lee) jsou snaživí newyorští kreslíři. Když se citlivý Holden zamiluje do atraktivní Alyssy (Joey Lauren Adams), vystaví to jejich přátelství těžké zkoušce, protože Alyssa je lesbičkou a Banky není zrovna přítelem homosexuálů. Pikantními detaily z Alyssiny minulosti se proto snaží Holdenovu lásku v zárodku uhasit…

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička.

Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně.

Sex je hračka, ale láska je dřina.
Snímek Hledám Amy (1996) uzavírá tzv. newjerseyskou trilogii jednoho z nejpozoruhodnějších amerických nezávislých tvůrců Kevina Smithe (nar. 1970). Stejně jako jeho předchozí filmy (Mladí muži za pultem, Flákači) i Hledám Amy má určité autobiografické rysy (nejvíc v tom, že hlavní hrdina je tvůrcem komiksů), ale vlastní příběh je jednoznačně fiktivní. Holden McNeil (Ben Affleck), který se svým přítelem Bankym (Jason Lee) vymýšlí komiksové seriály, se beznadějně zamiluje do své kolegyně z branže Alyssy Jonesové (Joey Lauren Adamsová), aby po čase zjistil, že je lesbická. To mu ovšem nezabrání v tom, aby o ni přestal usilovat, i když ví, že to je marné. Setkání s „odlišným člověkem“ však změní jeho přístup k životu i k práci… Kevin Smith tady pracuje už se známějšími herci Benem Affleckem a Joey Lauren Adamsovou, která v době natáčení byla také jeho životní partnerkou, a také s větším rozpočtem, nicméně s nezměněnou tvůrčí metodou, postavenou na šťavnatém dialogu. I zde se objevuje dvojice postav z předchozích Smithových filmů – Jay a Mlčenlivej Bob. Film Hledám Amy patří k vrcholným dílům americké nezávislé tvorby 90. let a byl vyznamenán řadou cen, mj. Independent Spirit Award za scénář (Kevin Smith) a za vedlejší mužský herecký výkon (Jason Lee) a nominací na Zlatý glóbus pro Joey Lauren Adamsovou. Film byl uveden v naší videodistribuci v českém dabingu pod názvem Zoufalec.

Hledám Amy
Hledám Amy
Originální název Chasing Amy
IMDb hodnocení 7.2 130,618 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 875 hlasů

Režisér

Kevin Smith
Režisér

Obsazení

Ben Affleck isHolden McNeil
Holden McNeil
Joey Lauren Adams isAlyssa Jones
Alyssa Jones
Jason Lee isBanky Edwards
Banky Edwards
Dwight Ewell isHooper LaMont
Hooper LaMont
Kevin Smith isSilent Bob
Silent Bob
Scott Mosier isCollector
Collector
Casey Affleck isLittle Kid
Little Kid
Matt Damon isShawn Oran
Shawn Oran

Podobné tituly

Zlí hoši
Tady to musí být
Dospívání po americku
Poslední samuraj
Zlato
Gangy New Yorku
Charlieho andílci: Na plný pecky
Hanebný pancharti
Nebe a země
22 Jump Street
Nebezpečná metoda
The Tax Collector