What's happening?

Podívejte se na trailer 1179 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Horton

Horton

Člověk je člověk bez ohledu na to, jak malý!Mar. 03, 2008USA88 Min.G
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Horton je celkom normálny slon v dobrej fyzickej i psychickej kondícii, a tak ho celkom prekvapí, keď mu pod nos spadne smietka, ktorá rozpráva. Celkom logicky sa domnieva, že chyba, teda vlastne hlasy, väzí v jeho hlave a jednoducho sa zbláznil. Lenže Horton sa nezbláznil a tá smietka naozaj hovorí. Je v nej totiž ukryté malé mestečko Kdosice, v ktorom žijú malí Kdovíci. Medzi nimi aj Starosta – zaslúžilý obyvateľ, ktorý má niekoľko desiatok dcér, spokojný život a pred sebou veľkolepú oslavu storočnice svojho mestečka. A je tiež jediný, ktorý počuje Hortona. Aj Starosta si najskôr myslí, že mu preskočilo, ale našťastie mu včas dôjde, že neblázni a že Kdosice sú vo vážnom ohrození. Dostali sa totiž zo svojho starého a bezpečného úkrytu a ich osud teraz závisí od toho, či sa Hortonovi podarí Kdovíkom pomôcť s hľadaním nového domova. Horton je však trochu zmätkár a zo svojich nových kamarátov má takú obrovskú radosť, že sa o ňu rýchlo podelí s ostatnými zvieratkami zo svojho pralesa. Nikto mu to samozrejme neverí. Dokonca aj Klokanica to berie ako neprípustné správanie a zásah do dobrých mravov. Hortonovo „šialenstvo“ ju natoľko naštve, že sa rozhodne ďatelinový kvietok, na ktorom je smietka s Kdosicami, za pomoci zlého supa Vlada zničiť. Hortonovo dobrodružstvo sa začína…

Horton je tak trochu pomatenec, ale hlavně velký naiva a ještě větší nešika – co byste taky po slonovi chtěli? A tak se občas stává, že osud Kdosic visí doslova na vlásku. To třeba když Horton zdolává provazové mosty a jiné nástrahy, návštěva zubaře v Kdosicích může být pěkně nebezpečná věc. Sloní otřesy totiž často znamenají, že člověk (vlastně Kdoví) přijde o víc, než by rád.

Horton je normální slon v dobré fyzické i psychické kondici, a tak ho celkem překvapí, když mu pod nos spadne smítko prachu, které mluví. Celkem logicky se domnívá, že chyba, tedy vlastně hlasy, vězí v jeho hlavě, a že se prostě a jednoduše zbláznil. Jenže Horton se nezbláznil, a to smítko opravdu mluví. Je v něm totiž ukryté malé městečko Kdosice, ve kterém žijí maličkatí Kdovíci. Mezi nimi i Starosta – zasloužilý obyvatel, který má několik desítek roztomilých dcer, spokojený život a před sebou velkolepou oslavou stoletého výročí svého městečka. A je také jediný, kdo slyší Hortona. I Starosta si nejdřív myslí, že mu v hlavě přeskočilo, ale naštěstí mu včas dojde, že neblázní, a že Kdosice jsou ve vážném ohrožení. Dostaly se totiž ze svého starého a bezpečného úkrytu a jejich osud teď závisí na tom, jestli se Hortonovi podaří Kdovíkům pomoct s hledáním nového domova.

Ale Horton je trochu pomatenec a ze svých nových kamarádů má tak obrovskou radost, že se o ní rychle podělí s ostatními zvířátky ze svého pralesa. Nikdo mu to samozřejmě nevěří. Dokonce spořádaná Klokanice to bere jako nepřípustné chování a zásah do dobrých mravů a Hortonovo „šílenství“ ji naštve natolik, že se rozhodne jetelový květ, na kterém je smítko s Kdosicemi, rezolutně zničit. A Hortonovo dobrodružství začíná.

Horton je skvělý film pro každého – dokazuje to nejen kouzelně barevná a propracovaná animace postaviček a celého okolního světa, ale i humor pro všechny věkové kategorie. Horton je totiž nejen tak trochu pomatenec, ale hlavně velký naiva a ještě větší nešika – co byste taky po slonovi chtěli? A tak se občas stává, že osud Kdosic visí doslova na vlásku. To třeba když Horton zdolává provazové mosty a jiné nástrahy, návštěva zubaře v Kdosicích může být pěkně nebezpečná věc. Sloní otřesy totiž často znamenají, že člověk (vlastně Kdoví) přijde o víc, než by rád.

Jeden z nejočekávanějších animáků roku 2008 nás přivádí do džungle, kde žije slon Horton (Jim Carrey), který objeví smítko volající o pomoc. Není to jen tak ledajaké smítko, žijí v něm Kdovíci a potřebují pomoc, hrozí jim totiž záník. Milý Horton se spřátelí se starostou Kdovíkova (Steve Carrel) a vydává se na horu, aby je zachránil. Zde se setkává se spoustou překážek, které mu přichystala kolikanice.

Horton
Horton
Horton
Horton
Horton
Horton
Originální název Horton Hears a Who!
IMDb hodnocení 6.8 127,459 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 2,253 hlasů

Režisér

Jimmy Hayward
Režisér

Obsazení

Bill Farmer isWillie Bear / Additional Voices (voice)
Willie Bear / Additional Voices (voice)
Steve Carell isThe Mayor of Whoville (voice)
The Mayor of Whoville (voice)
Jim Carrey isHorton (voice)
Horton (voice)
Carol Burnett isKangaroo (voice)
Kangaroo (voice)
Will Arnett isVlad (voice)
Vlad (voice)
Seth Rogen isMorton (voice)
Morton (voice)
Isla Fisher isDr. Mary Lou Larue (voice)
Dr. Mary Lou Larue (voice)
Jonah Hill isTommy (voice)
Tommy (voice)
Dan Fogler isCouncilman / Yummo Wickersham (voice)
Councilman / Yummo Wickersham (voice)
Amy Poehler isSally O'Malley (voice)
Sally O'Malley (voice)

Podobné tituly

Scoob!
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
16 bloků
Angry Birds ve filmu
Divoké vlny 2
Walter Mitty a jeho tajný život
Tropická bouře
Mission: Impossible – Ghost Protocol
Rychlejší než smrt
Barbar Conan
Gladiátor
Poslední Mohykán