What's happening?

Podívejte se na trailer 663 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Informátor!

Informátor!

Sep. 18, 2009USA108 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize The Informant popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal.

Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM.

Film natočený podle skutečné události. Půjde zde totiž o člověka, který to umí hrát na obě dvě strany. To umí dneska skoro každý, na tom by nebylo nic zvláštního, jenomže pokud těmi stranami míníme FBI a na protější straně firmu Archer Daniels Midland (která se v žebříčkách amerických firem s největším obratem umístila na vysokých příčkách), pak je k této hře potřeba opravdu pevné nervy.FBI má totíž na tuto firmu už dlouho spadeno, avšak neměla nikdy dostatek důkazů, k usvědčení z nelegální činnosti. Poté objeví ochotného zaměstnance, který se nebojí tyto důkazy obstarat. Tento člověk ucítí svoji příležitost a během 2 let si pro sebe vytuneluje z firmy 9 mil. dolarů.

Informátor!
Informátor!
Originální název The Informant!
IMDb hodnocení 6.4 62,266 hlasů
TMDb hodnocení 6.2 568 hlasů

Režisér

Obsazení

Matt Damon isMark Whitacre
Mark Whitacre
Scott Bakula isBrian Shepard
Brian Shepard
Joel McHale isRobert Herndon
Robert Herndon
Melanie Lynskey isGinger Whitacre
Ginger Whitacre
Ann Dowd isKate Medford
Kate Medford
Thomas F. Wilson isMark Cheviron
Mark Cheviron
Tom Papa isMick Andreas
Mick Andreas
Rick Overton isTerry Wilson
Terry Wilson
Allan Havey isFBI Supervisor Dean Paisley
FBI Supervisor Dean Paisley
Patton Oswalt isEd Herbst
Ed Herbst

Podobné tituly

Památkáři
Pelíšky
Dobrý ročník
Swordfish: Operace Hacker
Die Schokoladenschnüffler
18 dárků
Johnny Suede
Vánoční koleda
Collateral
Vlk z Wall Street
Alpha Dog
Na samotě u lesa