What's happening?

Podívejte se na trailer 1061 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Iron Man 3

Iron Man 3

Uvolněte sílu za brnění.Apr. 18, 2013USA129 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Tretí diel série Iron Man je primerane svojmu poradovému číslu aj patrične vyšperkovaný. Diváci sa môžu tešiť na úžasné efekty, ktoré posúvajú akčné scény na vyšší level.

V tretej snímke o výstrednom zbrojnom inžinierovi a géniovi bližšie spoznáme jeho komplikovanú osobnosť.  Nazrieme priamo do jeho vnútra, ktoré zožierajú záchvaty úzkosti spôsobené predchádzajúcimi udalosťami. Traumy minulosti Tonymu Starkovi (Robert Downey Jr.) nedajú spávať a tak sa po nociach venuje tomu, v čo verí najviac: svojej technológii. Vylepšuje svoje obleky do najmenších podrobností, až kým sa nestane to čo, si želal najmenej. Vynorí sa démon, ktorého stvoril v minulosti. Po zásahu Tonyho priateľa Happyho (Jon Favreau) výbuchom sa Tony rozhodne pomstiť jeho ťažké zranenia a berie to osobne. Zároveň odhaľuje meno svojho nepriateľa Mandariana. Mandarian (Ben Kingsley), ktorý si toto meno zvolil sám, sa po Starkových vyhrážkach rozhodne na neho zaútočiť. Všetci si myslia, že Tony pri útoku zomrel, a tak môže ten vo svojej činnosti pokračovať v utajení. Nevzdáva sa a za pomoci novonájdeného priateľa sa stavia do útoku proti Mandarianovi. Popri všetkých príkoriach Tonyho stále trápia city voči Pepper (Gwyneth Paltrow) a svojim oblekom. Podarí sa nakoniec Iron Manovi vyslobodiť sa spod nátlaku minulosti a zachrániť tých, na ktorých mu najviac záleží?

Svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man je nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Po mimozemském útoku na New York se hrdina v brnění Tony Stark neboli Iron Man snaží dát svůj osobní život do pořádku, jelikož je neustále sužován nespavostí a vzpomínkami na nedávné události. Jeho odpočinek ale naruší teroristické útoky na USA, za kterými stojí organizace, která Tonyho unesla v prvním díle, a udělala z něj neúmyslně současného hrdinu, Deset prstenů, v čele s tajemným Mandarinem. Když Mandarinovi agenti napadnou jeho přátele a zničí jeho domov, je Tony nucen spolehnout se pouze sám na sebe a bez svých obleků musí využít všechnu svou vynalézavost a chytrost, aby měl šanci zastavit jejich destruktivní plány. Ale když dojde na utkání tváří v tvář, tak Tony zjišťuje, že ne vše je takové, jak se může na první pohled zdát, a také se bohužel zúročí roky, kdy byl arogantním bezohledným boháčem, než se stal Iron Manem.

Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Iron Man 3
Originální název Iron Man 3
IMDb hodnocení 7.2 740,039 hlasů
TMDb hodnocení 6.9 16,609 hlasů

Režisér

Shane Black
Režisér

Obsazení

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Gwyneth Paltrow isVirginia
Virginia "Pepper" Potts
Guy Pearce isAldrich Killian
Aldrich Killian
Don Cheadle isJames
James "Rhodey" Rhodes / Iron Patriot
Rebecca Hall isMaya Hansen
Maya Hansen
Jon Favreau isHarold
Harold "Happy" Hogan
Ben Kingsley isTrevor Slattery / The Mandarin
Trevor Slattery / The Mandarin
Paul Bettany isJ.A.R.V.I.S. (voice)
J.A.R.V.I.S. (voice)

Podobné tituly

Matrix
Casino Royale
Criminal: V hlavě zločince
Solaris
Red 2
Alita: Bojový anděl
Plán útěku
Mission: Impossible – Národ grázlů
Transformers 3: Temná strana Měsíce
Pravdivé lži
Muž se železnou maskou
Bez východiska