What's happening?

Podívejte se na trailer 585 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Jack Reacher: Nevracej se

Jack Reacher: Nevracej se

Oct. 19, 2016China118 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Reacher najradšej pracuje na prípadoch, kde by bol oficiálny postup len zdĺhavou prekážkou. Ako bývalý major vojenskej policie má rád zločiny s armádnou príchuťou a najradšej má tie, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Presne ako obvinenie velitelky Susan Turnerovej (Cobie Smulders) zo špionáže. Krásku s doteraz nepoškvrnenou povesťou, okolo ktorej začali náhle v podozrivo vysokom tempe umierať ľudia, chcel Reacher pôvodne pozvať na večeru. Teraz ju musí dostať z väzenia, aby pomohlo dokázať jej nevinu. Niekomu sa to samozrejme nepáči, a ten Niekto bude chcieť Reachera poriadne klepnúť po prstoch. Nezastaví sa ani před použitím tých najodpornejších prostriedkov, akým je například aj likvidácia Reacherovej dcery, o ktorej existencií sám doteraz nemal ani najmenšie tušenie. V tomto prípade ide totiž o veľa.

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně.

Velitelka Susan Turnerová (Cobie Smulders) je obviněna ze zrady, ale Reacher zjistí, že se stala terčem obřího vládního spiknutí. S pomocí Turnerové a nového tajemného spojence dává Reacher v sázku vše, aby zastavil mocnou organizaci, která se nezastaví před ničím.

Bývalý major vojenské policie Jack Reacher cestuje po celé zemi sem a tam a nikde nezakotví. Takový způsob života si vybral sám a vyhovuje mu. Jednoho dne se vrací do hlavního štábu policie, aby se setkal s majorem Susan Turnerovou, která mu pomohla z nesnází. Domluvili se po telefonu, že si spolu zajdou na večeři. K jeho překvapení byla major Turnerová krátce před jeho příjezdem sesazena z funkce a uvězněna kvůli podezření ze špionáže. Na její místo byl dočasně dosazen plukovník Sam Morgan. Reacherovi se na tom něco nezdá a tak se sejde s jejím advokátem plukovníkem Bobem Moorcroftem. Ten mu prozradí, že Turnerové je dávána za vinu smrt jejích dvou podřízených v Afghánistánu. Také mu Reacherovi poví, že po armádě chce jeho bývalá přítelkyně prostitutka Candice Duttonová výživné na jejich společnou patnáctiletou dceru Samanthu. Reacher tvrdí, že žádné dítě nemá a tu ženu nezná, ale nehodlá se zpovídat Moorcroftovi a ukradne mu fotografii dívky. Samanthu si najde, zjistí, že žije sama bez matky u nějakých cizích lidí. Není k Reacherovi nijak vstřícná a tvrdí, že její matka se snaží odrazit ode dna, pracuje jako servírka a snaží se vést nový život. Když kdosi zabije plukovníka Moorcrofta, je zatčen Reacher. Zatýká ho kapitán Espin, který má na Reachera pifku. Když byl v jeho výcvikovém táboře, Reacherovo hodnocení zdrželo Espinovo povýšení o půl roku. Espin má za úkol dovést Reachera do vězení. Shodou okolností je to stejné vězení, ve kterém je Turnerová. Reacher už tuší, že Moorcroftův vrah má i další úkol a to zabít Turnerovou. Podaří se mu zpacifikovat Espina a v jeho oblečení Turnerovou na poslední chvíli zachrání před zavražděním. Pak společně uprchnou z vězení. Reacher vyhledá Morgana, protože je mu jasné, že stojí za tímto případem. Když odejde, nájemný vrah, který zabil Moorcrofta ukončí i Morganův život. Umlátí ho telefonem, na který sahal Reacher a ten se stává podezřelým z jeho vraždy. Reacher se díky pomoci seržanta Leachové dozví o podivném obchodu se zbraněmi. Celé letadlo zbraní, které měly být vyřazeny, zmizelo. Obchod se zbraněmi je ten důvod proč zemřeli lidé. Reacher a Turnerová zjistí, že Samantha je v nebezpečí. Okamžitě se vydají do jejího domova a naleznou zde její pěstouny mrtvé. Vyděšená Samantha se před vrahem ukryla ve skříni. Reacher ji vezme k sobě a Turnerová zařídí, aby byla dočasně umístěna v internátní škole. Neohřeje se tam ale ani hodinu protože Reacher zjistí, že Samantha poslala textovou zprávu ze svého mobilu a je mu jasné, že její pronásledovatel už ví, kde je. Musí okamžitě pryč…

Jack Reacher (Tom Cruise) navštíví svou starou vojenskou základnu ve Virginii, kde je neočekávaně obviněn, že je zodpovědný za vraždu, která se na základně stala před 16 lety. Aby dokázal svou nevinu, rozjede Reacher vlastní vyšetřování, aby co nejdříve očistil své jméno a pověst.

Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Jack Reacher: Nevracej se
Originální název Jack Reacher: Never Go Back
IMDb hodnocení 6.1 134,155 hlasů
TMDb hodnocení 5.7 3,291 hlasů

Režisér

Edward Zwick
Režisér

Obsazení

Tom Cruise isJack Reacher
Jack Reacher
Cobie Smulders isSusan Turner
Susan Turner
Holt McCallany isCol. Morgan
Col. Morgan
Robert Knepper isGeneral Harkness
General Harkness
Judd Lormand isLocal Deputy
Local Deputy
Christopher Berry isOnlooker at Diner
Onlooker at Diner
Hunter Burke isOnlooker at Diner
Onlooker at Diner

Podobné tituly

Hráči
Kauza CIA
Hrdinové a zbabělci
Indiana Jones a Chrám zkázy
Red 2
Pravidla pomsty
Potomci lidí
The Forgiven
Star Trek: Do neznáma
Monstrum
Loganovi parťáci
Nepříčetná