What's happening?

Podívejte se na trailer 723 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Jak vycvičit draka 2

Jak vycvičit draka 2

Výcvik dokončen.Jun. 09, 2014USA102 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky.

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem“, kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci.

Od prvního dílu uběhlo 5 let a Škyťák s Bezzubkou jsou zpět. Celá vesnice již přivykla drakům a ti se stali nepostradatelnou součástí jejich životů. Vikingové vymysleli i nový a oblíbený sport – dračí závody. Škyťák a jeho dračí kamarád se však raději věnují zkoumáním oblohy, svých vlastních možností, ale hlavně nezmapovaných zákoutí a nových krajů. Když je jedno z jejich dobrodružství zavede k ledové jeskyni, objeví nejen stovky nových divokých draků, ale také tajemného Dračího jezdce. Najednou se ocitnou uprostřed bitvy a oba jsou nuceni zajistit mír.

Ostrov Blp býval miestom, kde Vikingovia vo dne v noci bojovali s drakmi. Potom ale mladý rojko Štikút vycvičil draka Bezzubého, spriatelil sa s ním a všetkým vysvetlil, že ľudia a draky môžu predsa spoločne nažívať v harmónii. Príbeh poskočil o päť rokov dopredu a z Blpu sa medzitým stal dračí raj, kde sa ľudia a draky navzájom rešpektujú a majú sa radi. Štikútova najlepšia kamarátka Astrid je hviezdou obľúbených dračích pretekov, v ktorých hravo poráža ostatných vikinských tínedžerov, zatiaľ čo Štikút dáva prednosť osamelým letom s Bezzubým, počas ktorých mapujú neznáme územia, objavujú nové svety a spoznávajú nových drakov. Jedno z dobrodružstiev ich zavedie do ťažko prístupnej ľadovej jaskyne, ktorá je domovom pre stovky neznámych divokých drakov. Tu sa stretávajú aj s temnou Dračou jazdkyňou, z ktorej sa vykľuje Štikútova dávno stratená matka Valka. Na láskyplné objatia matky so synom ale nie je čas, pretože sa nad spolužitím ľudí a drakov sťahujú mračná, ktoré sa prihnali vďaka Dragovi, mocichtivému samozvanému „dračiemu bohovi“, ktorému slúži nafúkaný lovec drakov Eret. Títo dvaja predstavujú nebezpečenstvo, ktoré Štikút s Bezzubým sami neporazia. A preto dávajú dovedna starú partiu, kam okrem Astrid partia aj Pahlt, Soplinos, Rybonoh a dvojčatá Vraska a Tresk. Spolu s nimi sa ale budú musieť postaviť mocnému nepriateľovi aj Štikútov otec, vikinský náčelník Chladnobrv, a predovšetkým jeho matka Valka. Naučiť tento nesúrodý spolok spolupracovať bude nesmierne náročné. Bez nich ale nebudú mať obyvatelia Blpu ani najmenšiu šancu!

Jak vycvičit draka 2
Jak vycvičit draka 2
Jak vycvičit draka 2
Jak vycvičit draka 2
Jak vycvičit draka 2
Originální název How to Train Your Dragon 2
IMDb hodnocení 7.8 298,004 hlasů
TMDb hodnocení 7.7 6,839 hlasů

Režisér

Dean DeBlois
Režisér

Obsazení

Randy Thom isToothless (voice)
Toothless (voice)
Jay Baruchel isHiccup Horrendous Haddock III (voice)
Hiccup Horrendous Haddock III (voice)
Gideon Emery isTeeny (voice)
Teeny (voice)
Cate Blanchett isValka (voice)
Valka (voice)
Gerard Butler isStoick the Vast (voice)
Stoick the Vast (voice)
Simon Kassianides isNo-Name (voice)
No-Name (voice)
Craig Ferguson isGobber the Belch (voice)
Gobber the Belch (voice)
America Ferrera isAstrid Hofferson (voice)
Astrid Hofferson (voice)
Jonah Hill isSnotlout Jorgensen (voice)
Snotlout Jorgensen (voice)
Christopher Mintz-Plasse isFishlegs Ingerman (voice)
Fishlegs Ingerman (voice)

Podobné tituly

Grinch
Železná srdce
Madagaskar 3
Year of the Dragon
Jack Reacher: Nevracej se
Legenda o vášni
Dogma
Terminátor 5: Genisys
Ztracený svět: Jurský park
Sindibád: Legenda sedmi moří
Přání smrti
Spider-Man: Homecoming