What's happening?

Podívejte se na trailer 578 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Jeden musí z kola ven

Jeden musí z kola ven

Sep. 16, 2011France127 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley. Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline, jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon, přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland, zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí?

Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara).

John le Carré je mistrem špionážní literatury 20. století, čerpá z vlastních zkušeností z MI5 i MI6, a tím dodává svým hrdinům správnou autenticitu. Předešlá adaptace jedné z jeho knih, NEPOHODLNÝ (2005), si odnesla i zlatou sošku.
Britskou vládou otřese fakt, že v jejich tajné službě je sovětský špeh. Sovět se ale nenechá jen tak najít a mezitím se propracuje na vysoký post. Oficiální vyšetřování nelze spustit, aniž by si toho špeh nevšiml a tak povolají do služby profesionála George Smileyho (Gary Oldman). Ten musí parazita odhalit jen pomocí svých vlastních schopností.

Rok 1973. George Smiley je agentom britskej tajnej služby MI6 vo výslužbe, ktorý sa snaží navyknúť na život bežného človeka. Keď sa objaví zdiskreditovaný agent s informáciou o ruskom špiónovi v samotnom srdci „Cirkusu“, Smiley je vtiahnutý spať do šerosveta špionáže. Jeho úlohou je vypátrať, kto z jeho bývalých spoľahlivých kolegov zradil jeho i Spojené kráľovstvo. Zoznam podozrivých sa zužuje na štyri mená…

Jeden musí z kola ven
Jeden musí z kola ven
Jeden musí z kola ven
Originální název Tinker Tailor Soldier Spy
IMDb hodnocení 7.0 183,566 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 1,707 hlasů

Režisér

Obsazení

Gary Oldman isGeorge Smiley
George Smiley
Colin Firth isBill Haydon
Bill Haydon
Tom Hardy isRicki Tarr
Ricki Tarr
Mark Strong isJim Prideaux
Jim Prideaux
Ciarán Hinds isRoy Bland
Roy Bland
David Dencik isToby Esterhase
Toby Esterhase
Stephen Graham isJerry Westerby
Jerry Westerby
Simon McBurney isOliver Lacon
Oliver Lacon
Toby Jones isPercy Alleline
Percy Alleline

Podobné tituly

Nezlomný
Svěrací kazajka
She’s So Lovely
Bronson
Marťan
Vice
Nevědomí
Musíme si pomáhat
Pomsta
Vztekle tvá
Hra snů
Gangster Squad – Lovci mafie