What's happening?

Podívejte se na trailer 783 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Klub rváčů

Klub rváčů

Oct. 15, 1999USA139 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Tato „výměna názorů“ se oběma zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty.

Fincherova filmová adaptace stejnojmenné knihy Chucka Palahniuka bývá vykládána jako kritika konzumerismu a materialismu americké společnosti a zároveň jako obraz krize maskulinity v pozdních 90. letech minulého století. Kromě toho je však i mistrnou ukázkou, jak lze manipulovat s filmovým divákem.

Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu.

Stereotypný život človeka nudí čoraz viac. Takáto osoba rozmýšľa, ako svoj život spestriť, no jej práca je nezaujímavá a jej každodenný život sa skladá z nekonečného prestavovania vlastného bytu a hľadania nového nábytku do obývačky. Fight Club je miesto, kde si každý môže uľaviť a od srdca sa pobiť s mužmi, podobnými ako on. Sprievodcom po tomto mieste je sympatický Tyler Durden. Všetko zvykne ísť ako po masle. Čo sa však stane, keď Tyler jedného dňa záhadne zmizne?

Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Klub rváčů
Originální název Fight Club
IMDb hodnocení 8.8 1,781,257 hlasů
TMDb hodnocení 8.4 19,759 hlasů

Režisér

David Fincher
Režisér

Obsazení

Edward Norton isThe Narrator
The Narrator
Brad Pitt isTyler Durden
Tyler Durden
Meat Loaf isRobert
Robert "Bob" Paulson
Jared Leto isAngel Face
Angel Face
Zach Grenier isRichard Chesler
Richard Chesler
Holt McCallany isThe Mechanic
The Mechanic

Podobné tituly

Po přečtení spalte
Velký draft
Togo
Snowden
Margaret
Nebe a země
U Zlaté rukavice
Záchranáři
Konzultant
Jerry Maguire
Nezlomný
Hnüs