What's happening?

Podívejte se na trailer 574 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Kniha džunglí

Kniha džunglí

Legenda nebude nikdy stejná.Apr. 07, 2016UK105 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Hlavným hrdinom je ľudské mláďa Mauglí, ktorý sa kedysi zatúlal do džungle, kde sa ho ujala a vychovala vlčia svorka. Do džungle sa však vracia tiger Šer Chán, obávaný vládca pralesa. Šer Chán, ktorý si nesie jazvy, spôsobené človekom, prisahá, že odstráni všetko, čo vníma ako hrozbu. Mauglí cíti, že musí opustiť džungľu, jediný domov, ktorý kedy poznal. Spoločnosť mu robia len dvaja priatelia – čierny panter Baghíra a ľahkomyseľný medveď Balú. Počas svojej cesty stretáva v džungli veľa tvorov, ktoré však nemajú najčistejšie úmysly. Obrovský pytón so zvodným hlasom Kaa zláka ľudské mláďa do trosiek dávneho chrámu, kde sídli opičí kráľ Louie. Na prvý pohľad priateľský kráľ chce presvedčiť Mauglího, aby mu prezradil tajomstvo krásneho, prchavého a smrtiaceho červeného kvetu – ohňa.

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.

Výpravný dobrodružný příběh o Mauglím, lidském mláděti vychovaném vlčí smečkou, v režii Jona Favreaua (Iron Man). Mauglí musí opustit jediný domov, jaký kdy poznal, a vydává se na podmanivou cestu plnou poznání. V originálním znění uslyšíte hvězdy jako jsou Bill Murray, Ben Kingsley nebo Scarlett Johansson.

V indické džungli žije sirotek Mauglí, kterého vychovává vlčí smečka vedená vlkem Akelou a černým panterem Baghírou, který ho kdysi vlkům svěřil. Mauglí se učí znát všechny triky přežití v divočině. Jednoho dne do džungle zavítá strašný tygr Šér Chán, který nenávidí lidi, kteří ho kdysi popálili. Odhalí mezi zvířaty lidské mládě a vyhrožuje, že ho zabije. Mauglí cítí, že už není mezi zvířaty tak vítaný, že je ohrožuje, a tak se rozhodne sám odejít a vrátit se k lidem. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho Baghíra a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, která to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který nabídne Mauglímu ochranu, když mu přinese oheň. Mauglí se dozví o smrti Akely, kterého zabil Šér Chán, a rozhodne se mu postavit.

Nové filmové zpracování novely nositele Nobelovy ceny Rudyarda Kiplinga ožívá pod taktovkou Jona Favreaua a studia Walt Disney. Příběh je o malém sirotkovi Mauglím, kterého jako batole najde na břehu řeky dobrácký černý panter Baghíra. Mauglí vyrůstá ve vlčí smečce, ale jen do té chvíle, než se džunglí začne prohánět pověstmi opředený a velmi obávaný lidožravý tygr Šer Chán. Zde si Mauglího početná adoptivní rodina uvědomí, že je zapotřebí dostat lidské mládě zpátky k lidem. Na záchranné misi Mauglí potkává spoustu zajímavých tvorů. Medvěda Balua, krajtu Ká, stádo slonů, opičího krále i samotného Šer Chána.
Hlasy zvířecím hrdinům propůjčili Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Christopher Walken a další.

Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Kniha džunglí
Originální název The Jungle Book
IMDb hodnocení 7.4 255,024 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 6,254 hlasů

Režisér

Jon Favreau
Režisér

Obsazení

Bill Murray isBaloo (voice)
Baloo (voice)
Ben Kingsley isBagheera (voice)
Bagheera (voice)
Idris Elba isShere Khan (voice)
Shere Khan (voice)
Christopher Walken isKing Louie (voice)
King Louie (voice)
Lupita Nyong'o isRaksha (voice)
Raksha (voice)
Giancarlo Esposito isAkela (voice)
Akela (voice)
Garry Shandling isIkki (voice)
Ikki (voice)
Jon Favreau isPygmy Hog (voice)
Pygmy Hog (voice)

Podobné tituly

Zmenšování
Magnolia
Svěrací kazajka
Terminator: Salvation The Machinima Series
Rambo: První krev
Útěk do divočiny
Křupaví mazlíčci
Smrt na Nilu
Syriana
Akumulátor 1
Krotitelé duchů: Odkaz
Rocketman