What's happening?

Podívejte se na trailer 624 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Koupili jsme zoo

Koupili jsme zoo

Pravdivý příběh mladé rodiny, zkrachovalé zoo a 200 divokých zvířat, která jim navždy změnila život.Dec. 08, 2011USA124 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Benjamin Mee je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek a nový start pomůže obnovit pocity rodinné sounáležitosti, rozhodne se Mee opustit svoji práci a koupit starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – Rosemorskou zoologickou zahradou, kde žijí desítky zvířat, o které se stará chovatelka Kelly Fosterová a její oddaný tým. S absolutně nulovými zkušenostmi, omezeným časem a minimálními financemi se Mee s podporou své rodiny a místní party vydá na těžkou cestu k znovuotevření zoo. Teď už Benjamin o dobrodružném příběhu nepíše, teď jedno takové dobrodružství žije… a odehrává se přímo na jeho dvoře.

Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu… Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu… Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster…

Vdovec Benjamin Mee (Matt Damon), kterému před třemi roky zemřela manželka, koupil společně se svou matkou špinavou a neudržovanou ZOO. Ta ale nenaskýtá žádné podnikatelské možnosti, pouze několik rozpadajících se budov, skupinku neposlušných zvířat a vzdorovitých a nekreativních zaměstnanců. Hlavně ale reputaci, se kterou by přišla celá zahrada brzy k bankrotu. Přes to všechno se ale rozhodne postavit se upadající podnik na vlastní nohy, a to hlavně chovem celosvětově ohrožených živočichů. Z chátrající ZOO se díky jeho péči stává chrám klidu a odpočinku pro ohrožená zvířata z celého světa.

Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom – patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku.

Koupili jsme zoo
Koupili jsme zoo
Koupili jsme zoo
Koupili jsme zoo
Koupili jsme zoo
Originální název We Bought a Zoo
IMDb hodnocení 7.1 132,550 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 1,854 hlasů

Režisér

Cameron Crowe
Režisér

Obsazení

Matt Damon isBenjamin Mee
Benjamin Mee
Scarlett Johansson isKelly Foster
Kelly Foster
Colin Ford isDylan Mee
Dylan Mee
Angus Macfadyen isPeter MacCready
Peter MacCready
Elle Fanning isLily Miska
Lily Miska
Patrick Fugit isRobin Jones
Robin Jones
Stephanie Szostak isKatherine Mee
Katherine Mee

Podobné tituly

Bídníci
Ali G, Aiii
Seznamte se, Joe Black
Cesta
Truman Show
Wall Street: Peníze nikdy nespí
Kiss Kiss Bang Bang
Die Schokoladenschnüffler
Mrtvý muž přichází
Koumáci
Kambakkht Ishq
Na odstřel