What's happening?

Podívejte se na trailer 590 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Láska nebeská

Láska nebeská

Sep. 07, 2003UK135 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou… Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou… a to je len začiatok.

Tato komedie vás zavede do současného předvánočního Londýna. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob.

Úspěšný britský scenárista Richard Curtis navazuje ve svém režijním debutu Láska nebeská na témata i motivy z divácky úspěšných hitů, jimiž se prosadil (Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill). Zručně proplétá osudy mnoha protagonistů, jež spojuje jediný cit: láska. Ta je sice jak známo všudypřítomná, ale mívá mnoho podob. Děj se s výjimkou několika sekvencí z Francie odehrává v rozmezí pěti týdnů v předvánočním Londýně a je poskládaný z několika vzájemně propletených příběhů – někdy romantických, jindy spíše posmutnělých či pošetilých. Všechny ovšem spojuje osobitý humor a dohromady vytvářejí jako dobře sladěný orchestr jednu mohutně znějící ódu na nejsilnější lidský cit. Snímek, který se od svého uvedení do kin již dávno stal vánoční klasikou, se kromě velkého úspěchu u diváků dočkal také celé řady filmových ocenění.

Láska nebeská
Láska nebeská
Láska nebeská
Láska nebeská
Láska nebeská
Originální název Love Actually
IMDb hodnocení 7.6 415,898 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 4,401 hlasů

Režisér

Obsazení

Adam Godley isMr. Trench
Mr. Trench
Hugh Grant isThe Prime Minister
The Prime Minister
Colin Firth isJamie Bennett
Jamie Bennett
Bill Nighy isBilly Mack
Billy Mack

Podobné tituly

Margrete den første
Togo
U moře
Nový svět
Most špiónů
Koumáci
Collateral
Zombieland: Rána jistoty
Hráči
Zatím spolu, zatím živi
Sladký chlapec
Café Society