What's happening?

Podívejte se na trailer 1354 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Le Mans ’66

Le Mans ’66

Podle skutečného příběhu Ford versus FerrariNov. 13, 2019USA152 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Strhující příběh o tom, jak konstruktér aut Carroll Shelby a britský jezdec Ken Miles postaví pro automobilku Ford revoluční závodní auto, aby mohli zvítězit nad Enzem Ferrarim v závodu 24 Le Mans ve Francii roku 1966.

V roce 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na absolutním vrcholu, vyhrál nejtěžší motoristický závod na světě 24 hodin Le Mans. Po největší triumfu tohoto neohroženého Texasana přijde drtivá rána – lékaři odhalená srdeční vada mu znemožní pokračovat v závodění. Shelby tak začíná novou kariéru jako velmi vynalézavý konstruktér. Spolupracuje s týmem, do nějž patří i vynikající zkušební jezdec a britský šampión Ken Miles (Christian Bale). Miles je nejen špičkovým závodníkem oddaným své rodině, ale je také nesnesitelně arogantní a naprosto neschopný jakéhokoliv kompromisu. A právě tento tým automobilových šílenců si najme Henry Ford II, aby pro jeho automobilku navrhli a postavili dokonalé závodní auto. Ford se totiž rozhodně, že se pomstí Enzo Ferrarimu, za to, že nakonec odmítl domlouvané spojení své automobilky s Ford Motor Company. Vozy stáje Ferrari vítězí na okruhu v Le Mans nepřetržitě od roku 1960 až do roku 1965. Shelby, Miles a jejich malý tým jsou odhodláni tomu učinit s pomocí vozu Ford GT40 rázný konec. Proti nim stojí neporazitelné Ferrari, fyzikální zákony i jejich vlastní osobní démoni. Navzdory překážkám a omezením, které jim do cesty hází i samotný Ford, musí vyvinout revoluční vozidlo, které převálcuje každého konkurenta. Jejich úsilí si ale vybírá nemalou daň – těmto odvážným mužům to ale za vítězství stojí.

V roce 1966 se na slavném závodním okruhu v Le Mans střetly dvě automobilové společnosti: Ferrari a Ford. Ferrari bylo jasným favoritem a nikdo ani nepomyslel na možnost, že by italská značka prohrála. Ovšem britský řidič Ken Mills (Christian Bale) a inženýr a designér Carroll Shelby (Matt Damon) byli odhodláni sestrojit auto, které by vše změnilo. Vymysleli nový vůz, který nakonec přepsal dějiny automobilového průmyslu a proslavil oba po celém světě.

V roku 1959 je Carroll Shelby (Matt Damon) na obsolútnom vrchole, vyhral najťažší automobilový závod na svete 24 hodín Le Mans. Po najväčšom triumfe nezdolného Texasana ale príde zdrcujúca rana – lekári zistia, že má srdečnú vadu, ktorá mu nedovoľuje ďalej v závodení pokračovať. Shelby tak začne novú kariéru automobilového konštruktéra. Stane sa členom tímu, do ktorého patrí aj vynikajúci skúšobný jazdec a britský šampión Ken Miles (Christian Bale). Miles je nielen špičkový jazdec oddaný svojej rodine, ale aj neznesiteľne arogantný muž, neschopný akéhokoľvek kompromisu. A práve tento tím automobilových šialencov si najme Henry Ford II, aby pre jeho automobilku navrhli a postavili dokonalé závodné auto. Ford sa totiž rozhodne pomstiť Enzovi Ferrarimu za to, že nakoniec odmietol dohodnutú fúziu svojej automobilky s Ford Motor Company. Autá stajne Ferrari víťazia na okruhu Le Mans nepretržite už od roku 1960. Shelby, Miles a ich tím sú odhodlaní s autom Ford GT40 túto víťaznú šnúru pretrhnúť. Proti nim stojí neporaziteľné Ferrari, fyzické zákony a ich osobní démoni. Navzdory prekážkam a obmedzeniam, ktoré im do cesty stavia aj samotný majiteľ Ford, vyvinú revolučné vozidlo, ktoré prevalcuje každého konkurenta. Ich úsilie si vyberá nemalú daň – týmto mužom však víťazstvo stojí za to.

Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Le Mans ’66
Originální název Ford v Ferrari
IMDb hodnocení 8.1 202,904 hlasů
TMDb hodnocení 7.9 3,180 hlasů

Režisér

James Mangold
Režisér

Obsazení

Matt Damon isCarroll Shelby
Carroll Shelby
Caitriona Balfe isMollie Miles
Mollie Miles
Josh Lucas isLeo Beebe
Leo Beebe
Noah Jupe isPeter Miles
Peter Miles
Jon Bernthal isLee Iacocca
Lee Iacocca
Tracy Letts isHenry Ford II
Henry Ford II
Remo Girone isEnzo Ferrari
Enzo Ferrari
Ray McKinnon isPhil Remington
Phil Remington
J.J. Feild isRoy Lunn
Roy Lunn

Podobné tituly

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Temné vzpomínky
Rambo: Poslední krev
Koktejl
Valmont
Magnolia
Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Velká čínská zeď
Nespoutaný Django
New Yorku, miluji Tě!
Služebníci
Sedm let v Tibetu